Молодіжний обмін ВІДНОВА:UA відбувся в Житомирі

30 учасників та учасниць з різних областей України провели 5 днів у Житомирі в рамках молодіжного обміну ВІДНОВА:UA.Молоді люди працювали над створенням молодіжного простору, знайомилися між собою, ...

Додано:
modernformat

IMG_0098
Молодіжний обмін ВІДНОВА:UA відбувся в Житомирі

30 учасників та учасниць з різних областей України провели 5 днів у Житомирі в рамках молодіжного обміну ВІДНОВА:UA.

Молоді люди працювали над створенням молодіжного простору, знайомилися між собою, навчалися і пізнавали Житомир.

IMG_0014

“Всі учасники обміну «ВідноваUA», це – добровольці. Спершу був оголошений конкурс по всій Україні, учасники подавали заявку, а далі ми вже безпосередньо комунікували з ними і запрошували до Житомира”, – розповіла голова ГО «Сучасний формат» Жанна Соловйова.

Екскурсія містом, майстер-класи з ораторського мистецтва та діджеїнгу, виготовлення колажів, гра на вуличних барабанах, катання на човнах «Дракон» — це неповний перелік активностей, який чекав на учасників обміну.
Також в рамках проєкту в Житомирі відбувся показ вистави Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» під назвою «Народжені бути вільними». Це історія, створена на основі документальних фактів життя української інтелігенції.

«Актуальність цієї вистави в тому, що ми не виконуємо свої домашні завдання. Ми не вчимо свою історію і, власне, ходимо по колу, по тих самих граблях. Це важливо сьогодні, наскільки ти виставляєш пріоритети і дивишся, чи витримуєш ти цю гігієну: подати руку чи не подати руку, чи ти своїми рішеннями знову будеш решту громади запускати по колу. Я дуже вдячна, що є така вистава, що є люди, які оплатили цей проєкт, це надзвичайно важливо. Я дуже щаслива, що повна зала людей, це теж надзвичайно важливо встати і прийти», – поділилася враженнями від вистави депутатка Житомирської міської ради Людмила Зубко.

Програма «ВідНОВА:UA» не лише про відбудову, а й про відкриття нових місць, діалог, усвідомлення важливості збереження єдності через національну пам’ять, побудову соціальної згуртованості.

Серед учасників обміну були молоді люди, чиї рідні міста зараз знаходяться під окупацією. За 5 днів у Житомирі вони змогли знайти однодумців, готових у майбутньому відновлювати пошкоджену інфраструктуру звільнених міст.

«Впевнена, що я повернусь додому і зберу велику команду, яка поїде туди на відновлення серед перших волонтерських заїздів», – розповіла учасниця із Маріуполя Марія Некрасова.

 

Обмін організовувала НУО «Сучасний Формат» в рамках програми, що впроваджується Міністерством молоді та спорту України, Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» та громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» у рамках проєктів ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії відповідно.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади