Моніторинг ІМІ: Більш ніж половина новин регіональних онлайн-ЗМІ є незбалансованими

Зокрема, 74% новин харківських онлайн-ЗМІ витримані основні журналістські стандарти Лише у 48% новин регіональних онлайн-ЗМІ дотримують журналістського стандарту балансу думок і точок зору. У ...

Додано:
Svitlana Ohovich

1473928915
Моніторинг ІМІ: Більш ніж половина новин регіональних онлайн-ЗМІ є незбалансованими

Зокрема, 74% новин харківських онлайн-ЗМІ витримані основні журналістські стандарти

Лише у 48% новин регіональних онлайн-ЗМІ дотримують журналістського стандарту балансу думок і точок зору. У кожній п’ятій новині порушено стандарт достовірності, а у кожній шостій-сьомій — не відокремлюють факти від коментарів. Такими є результати моніторингу інтернет-видань у 10 регіонах України, який провів Інститут масової інформації у серпні 2016 р.

У Харкові під моніторинг потрапили видання “Городской Дозор” (dozor.kharkov.ua), “Сайта города” (057.ua), Главное (glavnoe.ua) та “Статус кво” (sq.com.ua).

Так, наприклад, у видання “Городской дозор” у 60% новин порушено стандарт балансу думок і точок зору, а у 32% — відокремлення фактів від коментарів; у виданні “Главное” — 32% новин не мають посилання на достовірне джерело інформації.

До моніторингу потрапили по 25 публікацій із стрічки новин кожного сайту, які мали суспільно важливе значення. Детальніше про моніторинг харківських ЗМІ читайте у блозі регіональної представниці ІМІ.

Щодо загальних результатів, то найгірша ситуація з дотриманням балансу виявилася в новинах інтернет-ЗМІ у Вінниці, Маріуполя та Львова — лише 22, 24 та 28% відповідно. Найвищий відсоток дотримання балансу показали інтернет-медіа у Миколаєві та Ужгороді (75 та 70% відповідно).

Стандарт достовірності найчастіше порушувався в Запоріжжі, майже 40% новин тут є не достовірними. Найліпша ситуація з цим стандартом у луцьких інтернет-ЗМІ — 98% новин можна назвати достовірними.

Також у луцьких інтернет-ЗМІ найвищі результати з дотриманням стандарту відокремлення фактів від коментарів – 99% дотримано. Найчастіше цей стандарт порушений у полтавських ЗМІ (у 47% випадків).

Моніторинг проводився у серпні 2016 року у 10 областях України: Вінницькій, Волинській, Миколаївській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Закарпатській, Херсонській, Харківській та в місті Маріуполь. В кожному регіоні аналізувалось по чотири провідних інтернет-ЗМІ. Загалом —1000 новин на суспільно важливу тематику.

Новини аналізували на дотримання трьох професійних журналістських стандартів: баланс думок і точок зору (в інтернет-ЗМІ допускається оприлюднення думок інших сторін конфлікту окремими новинами протягом 12 годин після оприлюднення першої), достовірність (ідентифікованість та надійність джерела інформації) та відокремлення фактів від коментарів. Моніторинг провели експерти Інституту масової інформації за підтримки Чеського посольства в Україні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я