Можливості розвитку продуктів природного туризму на Долинщині

28-29 жовтня у с. Вишків Долинського району Івано-Франківської області відбувся навчальний семінар «Можливості розвитку продуктів природного туризму на Долинщині на прикладі Центру спадщини ...

Tourist Association of Ivano-Frankivsk Region
Можливості розвитку продуктів природного туризму на Долинщині

28-29 жовтня у с. Вишків Долинського району Івано-Франківської області відбувся навчальний семінар «Можливості розвитку продуктів природного туризму на Долинщині на прикладі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки та природничої школи».

Семінар був організований для представників освітньої галузі й туристичного бізнесу Долинського району – команди фахівців, готових працювати для налагодження діяльності та ефективного управління Центром спадщини Вигодської вузькоколійки, що невдовзі буде відкритий у Вигоді.

Представники Туристичної Асоціації Івано-Франківщини ознайомили учасників зустрічі з напрацюваннями проектів «Створення еко-школи на базі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки» та «Карпатські вузькоколійки». Команда проекту презентувала унікальний Центр спадщини, альтернативну еко-школу, ознайомила з промоційною діяльністю для розвитку туристичних можливостей регіону (візит туроператорів та туристичних оглядачів, багатомовні публікації, форум операторів вузькоколійок тощо). Особливий акцент було зроблено на можливості розвитку природничого туризму у Долинському районі: основні тренди на ринку природничого туризму в Україні, схема розвитку туристичних продуктів, значення та можливості еко-шкіл (природничих, лісових) та стратегії розвитку місцевості.

Учасники також дізналися про роль та діяльність центрів туристичної інформації, як потужного інструменту прямого контакту з туристом, основного джерела статистичної інформації про потреби туриста та їх характеристики. Останнє є важливою складовою діяльності візит-центрів та центрів природи, в т.ч. і майбутнього Центру спадщини Вигодської вузькоколійки.

Tourist Association of Ivano-Frankivsk Region

Лекційні та інтерактивні заняття семінару були спрямовані на підсилення досвіду та компетенції місцевої команди для налагодження діяльності та ефективного управління Центром спадщини Вигодської вузькоколійки. Учасники отримали інструменти для підвищення якості послуг, що надаються місцевою громадою, а саме представниками галузі освіти та місцевими підприємцями, що працюють у туристичній сфері. Наприклад, вони дізнались про особливості екотуристичних продуктів та способи їх створення, роботу з клієнтами туристичних та візит-центрів, детальну класифікацію еко-туристів тощо.

Учасники тренінгу отримали також додаткові інформаційні ресурси – Зошит-посібник, укладений та виданий спеціально для учнів новоствореної Вигодської еко-школи та збірник конспектів для вчителів школи. Зошит являє собою збірник вправ, тісно пов’язаних з природою місцевості, для того, щоб учні мали змогу досліджувати Вигодську природу, озброївшись спеціально підготовленими бланками завдань, наприклад, картками для перевірки стану лісової чи річкової еко-систем, контрольними списками рослин, тварин, птахів, притаманних місцевості тощо. Дизайн учнівського посібника гармоніює з інфографікою інтерпретаційного стенду Вигодської природи. Більш того, основна частина завдань школи базуватиметься на практичному ознайомленні з матеріалами стенду, виконанні його інтерактивних занять та ігор-ребусів.

Центр спадщини, результати, досягнення та плани проекту «Карпатські вузькоколійки» презентувала автор проекту, голова Туристичної Асоціації Івано-Франківщини – Оксана Федорович. Освітній, природоохоронний та туристичний потенціал еко-школи – Лада Маланій, експерт проекту «Створення еко-школи на базі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки».

Можливості розвитку екотуризму та його значення для місцевих громад та мешканців Долинського району й селища Вигода зокрема, висвітлив Сергій Підмогильний, голова Української асоціації активного та екологічного туризму. Як правильно стартувати та налагодити ефективну діяльність центру туристичної інформації та подібних закладів було темою лекцій Олени Голишевої – керівника Центру туристичної інформації міста Львова.

Tourist Association of Ivano-Frankivsk Region

Організатори тренінгу впевнені, що отримані в ході семінару-тренінгу знання та навички, детальні інформаційні та методичні матеріали допоможуть місцевим туристичним операторам та освітянам успішно використовувати Центр спадщини Вигодської вузькоколійки в процесі своєї діяльності, покращити власні продукти та маркетингові стратегії, вдосконалити освітні методики, створювати нові атракції відповідального туризму, в т.ч. шляхом екологічного виховання дітей та молоді.

Семінар був фінальним заходом проекту «Створення еко-школи та інтерпретаційної експозиції для Центру спадщини Вигодської вузькоколійки», який виконувався Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини за співфінансування Фонду співробітництва посольства Фінляндії в Україні з липня 2014 до жовтня 2015 року. Метою проекту було підвищити обізнаність щодо історичної та природної спадщини та забезпечити механізми збереження цієї спадщини на території Вигоди, а також просунути практики ведення сталого лісівництва в громадах Долинського району Івано-Франківської області України.

Довідка: Фінський Фонд Місцевого Співробітництва, яким керує Посольство Фінляндії в Україні спрямований на підтримку ініціатив місцевих неурядових організацій, науки і технологій суспільства, університетів та інших навчальних та науково-дослідних інститутів, незалежних ЗМІ, громадських організацій та культурних закладів, торгових палат, організацій, що сприяють експорту та інвестиціям, підприємствам, організаціям ринку праці та іншим установам, таким як фундації, релігійні громади або урядові установи, які прагнуть втілювати цілі, що відповідають загальній меті фонду.

Мета фонду – доповнити інші зусилля Фінляндії в напрямку розвитку прав людини і гендерної рівності, охорони навколишнього середовища, демократії і належного управління та, зокрема, зміцнення громадянського суспільства. Успішні проекти у вище наведених напрямках можуть також посприяти встановленню ділових відносин між місцевими та фінськими компаніями.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення