На Черкащині апробували «Місцевий Індекс прав людини»
Керівником проекту «Місцевий Індекс прав людини» Української Гельсінської спілки з прав людини Андрієм Галаєм та Головою громадської організації «Черкаський правозахисний центр» Тарасом Щербатюком ...
Додано:
Тарас Щербатюк
Керівником проекту «Місцевий Індекс прав людини» Української Гельсінської спілки з прав людини Андрієм Галаєм та Головою громадської організації «Черкаський правозахисний центр» Тарасом Щербатюком презентовано попередні результати моніторингу в рамках проекту «Місцевий індекс прав людини», який проводився у Білозірській Об’єднаній територіальній громаді, що стала першою об’єднаною територіальною громадою в Україні, де апробовано «Місцевий індекс прав людини».
Моніторами було проведено оцінку сфери фізичної безпеки мешканців Білозірської ОТГ, охорони здоров’я, екологічних прав, права на працю, розвитку підприємництва, інформаційних прав та належного врядування.
Зі слів Тараса Щербатюка: «Місцевий Індекс прав людини» створений не тільки для проведення моніторингу, аналізу стану дотримання прав людини на місцевому рівні. Головним його завданням є поліпшення ситуації на місцевому рівні по дотриманню прав людини, орієнтуючись на результати проведених моніторингів». Тобто результати нашого моніторингу дають можливість органам місцевого самоврядування поглянути на свою діяльність зі сторони та вчасно виправити існуючі прогалини в роботі».
Головними цілями, які ставилися під час проведення моніторингу у Білозірській ОТГ, стало вивчення стану дотримання прав людини на рівні громади та допомога ОТГ у виявленні прогалин та недоопрацювань, що зумовлюють порушення прав людини на рівні громади, допомога в організації роботи ОТГ по забезпеченню дотримання прав людини на місцевому рівні.
Презентація Попереднього моніторингу виявилась більш ніж успішною. Усі присутні на презентації, а це Голова громади, заступники, керівники структурних підрозділів та представники громадськості виявили зацікавленість у проведеній роботі.
Зі слів голови Білозірської ОТГ Володимира Міцук: «Місцевий індекс прав людини» вказав на недоліки, які нині є у громаді та на які варто зосередити увагу у майбутній роботі».
Проведення моніторингу показало, що місцевий індекс прав людини став універсальний інструментом, покликаним на підвищення добробуту громадян та загалом дотримання прав людини на місцевому рівні.
Білозірська ОТГ сприйняла результат як стимул до активізації роботи і вже на презентації, ОТГ запросило проведення моніторингу по іншим напрямках.
Результати моніторингу та повний звіт про проведену роботу згодом буде оприлюднені на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини.
Довідка:
Місцевий індекс прав людини – це мініпроект Української Гельсінської спілки з прав людини, спрямований на підтримку реформи децентралізації.
До розробки системи моніторингу було залучено групу експертів з прав людини та діяльності місцевого самоврядування. Було опрацьовано сучасні міжнародні моделі прав людини і їх оцінювання, узагальнено кращі іноземні та вітчизняні практики моніторингу прав людини на місцевому рівні, враховано специфіку розвитку повноважень місцевого самоврядування в процесі реформи.