На Чернігівщині вчилися протидіяти емоційному виснаженню та вигоранню

У березні та травні 2019 р. на базі освітньо-креативного простору, який провадить Асоціація за демократичне майбутнє у с. Рудьківка Чернігівської обл. відбулися 2 тренінги у стилі ціннісної майстерні ...

Додано:
Franek

trening#1
На Чернігівщині вчилися протидіяти емоційному виснаженню та вигоранню

У березні та травні 2019 р. на базі освітньо-креативного простору, який провадить Асоціація за демократичне майбутнє у с. Рудьківка Чернігівської обл. відбулися 2 тренінги у стилі ціннісної майстерні на тему профілактики емоційного виснаження та вигорання. У програмі заходів основний акцент ставився на практичні вправи, в яких можна було глибше зрозуміти власний стан та краще засвоїти нові актуальні знання. Розпочиналися тренінг з особливої надихаючої групової роботи та вправи на діагностику власного емоційного стану, потім були інтерактивна гра для поглибленої діагностики, розбір методології діагностики вигорання та варіантів практичної профілактики. Відбувалося засвоєння ключових індикаторів вигорання: змін у здоров’ї, почуттях, мисленні та поведінці. Під завершення заходу усі отримали багато нових інсайтів та натхнення, проходячи неперевершену ресурсну вправу-процес “Коло цінностей”.

Проводив тренінг Андрій Крак – засновник Центру еволюції спільнот. Він займається розвитком життєстійкості людей та проектів з 2013 року, проведенням антивигоральних програм з 2014 року, є автором та ведучим освітніх курсів: “Мистецтво групової роботи та самонавчання. Фасилітація”, “Як дорослішають дорослі та організації”, ”Толерантне спілкування та практики порозуміння”, “Еволюція особистості та новий менеджмент в дії” та ін.

Успіху заходів дуже сприяло те, що місцем проведення було обрано селянську садибу за 70 км від Києва: кругом оточували мальовничі краєвиди, спів птахів та свіже чисте повітря. Під кінець учасники запропонували розширити тему наступного заходу і провести замість одноденного -вже дводенний тренінг, на якому вдасться ще глибше опрацювати вказані методики, а також провести кількаденний наметовий табір, під час якого можна буде відпочити, наснажитися та засвоїти повний арсенал практик психологічної стійкості та відновлення.

Освітньо-тренінговий еко-простір у с. Рудьківка Бобровицького району Чернігівської обл. – місце, що спонукає до розвитку і саморозвитку особистості, місце, де можна на 100% зануритися в природне середовище, єднатися з собою та оточуючим екосвітом, місце, де плекається внутрішня гармонія. На даний момент проводиться збір коштів на завершення облаштування навчального центру. У нашому баченні це не просто місце за містом на лоні природи, це місце, де могли б збиратися люди, об’єднані спільними прагненнями, і обмінюватися, ділитися, допомагати один одному в зрості, розвитку та, можливо, зціленні.

Навіщо ми це робимо? У час змін жити непросто. Для нашого сьогоденного життя характерні сильні емоційні коливання і перевтома, які інколи тривають на протязі тривалого часу. Зростає потреба у розвитку нових пріоритетніших навичок, що будуть актуальні для успішної кар’єри в 2030-2040 роках. В актуальному списку до 2020 року уже є креативність, емоційний інтелект, когнітивна гнучкість, уміння протидіяти емоційному вигоранню, вміння працювати в команді, проектний менеджмент і багато інших. Зміст цих навичок ми розкриваємо на наших заходах.

trening#3

У наших подальших планах – тренінги з фасилітації, толерантного спілкування, цифрових комунікацій, креативного та дизайн мислення, фандрейзингу та проектного мислення та ін.

trening#4 trening#2

 

Галина Кулик,
координатор проектів БО «Асоціація за демократичне майбутнє»


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення