На Дніпропетровщині досліджено потреби вимушених переселенців з інвалідністю
Протягом жовтня - грудня, експертами було проведено дослідження в рамках проекту «Соціально-правова допомога та психологічна підтримка осіб з інвалідністю з-поміж ВПО, що мешкають в м. Павлоград, м. ...
Додано:
democracydnepr
Протягом жовтня – грудня, експертами було проведено дослідження в рамках проекту «Соціально-правова допомога та психологічна підтримка осіб з інвалідністю з-поміж ВПО, що мешкають в м. Павлоград, м. Кривий Ріг, м. Нікополь Дніпропетровської обл.», що реалізується громадською організацією “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я» за підтримки ПРООН.
Представниками громадської організації проведено опитування осіб з інвалідністю з-поміж ВПО, що дозволить надати органам влади актуальну інформацію для допомоги їм.
Люди з інвалідністю мають право на ті самі права, що і люди, які не є людьми з інвалідністю, але в деяких випадках їх можуть прямо і непрямо дискримінувати та виключати з майже кожної сфери життя. Це може відбуватися через соціальні упередження або через структурні проблеми в суспільстві, або через порушення їх власного здоров’я. Особи з інвалідністю – ВПО в м. Павлоград, м. Кривий Ріг, м. Нікополь Дніпропетровської обл., є найбільш уражені та мають низку соціально-економічних потреб, саме тому дане дослідження направлене на аналіз забезпечення базових життєвих потреб даної категорії людей в умовах військового конфлікту.
Ключові результати опитування за блоком “Визначення основних соціальних проблем, з якими стикаються люди з інвалідністю під час військового конфлікту” такі:
- В Павлограді серед опитаних людей з інвалідністю пріоритетність проблем розподіляється таким чином: Стереотипи – 14%, Упереджене ставлення – 11%, Дискримінація в освіті -1%, Дискримінація в охороні здоров’я – 2%, Дискримінація в побуті – 13%, Фінансові проблеми -27%, Соціальна неадаптованість – 3%, Безпека- 29%.
- В Кривому Розі серед опитаних людей з інвалідністю пріоритетність проблем розподіляється таким чином: Стереотипи – 18%, Упереджене ставлення – 25%, Дискримінація в освіті -3%, Дискримінація в охороні здоров’я – 1%, Дискримінація в побуті – 6%, Фінансові проблеми -15%, Соціальна неадаптованість – 4%, Безпека- 28%.
- В Нікополі серед опитаних людей з інвалідністю пріоритетність проблем розподіляється таким чином: Стереотипи – 35%, Упереджене ставлення – 13%, Дискримінація в освіті -4%, Дискримінація в охороні здоров’я – 3%, Дискримінація в побуті – 2%, Фінансові проблеми -23%, Соціальна неадаптованість – 1%, Безпека- 19%.
Інші результати за блоками “Визначення чинників та бар’єрів, які впливають на можливість отримання особами з інвалідністю доступних послуг (медичних, соціальних, інформаційних та зміни, які відбулися під час військового конфлікту” та “Визначення основних побоювань і страхів, пов’язаних із військовим конфліктом, які впливають на психологічний стан осіб з інвалідністю” наведено в звіті.
Отримані та проаналізовані результати стали підґрунтям для узагальнених висновків із відповідей на запитання і надано рекомендації щодо ймовірних шляхів розв’язання виявлених проблем – звіт
Проєкт впроваджується ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).