На Харківщині за бійку ув’язнили хлопчика-рома. Потрібна допомога

У Дворічанському районі 15-річний ромський хлопець-переселенець побився з односельчанином, який ображав його брата. За завдані потерпілому легкі тілесні ушкодження, закриту черепно-мозкову травму, ...

Додано:
Dinarko

4f09b777f75bf555fcb1629203516a5c_M
На Харківщині за бійку ув’язнили хлопчика-рома. Потрібна допомога

У Дворічанському районі 15-річний ромський хлопець-переселенець побився з односельчанином, який ображав його брата. За завдані потерпілому легкі тілесні ушкодження, закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку та набряк Дворічанський районний суд засудив неповнолітнього до 2-х років позбавлення волі. На думку адвоката, голови Чугуївської правозахисної групи Романа Лихачова вирок винесено з численними процедурними порушеннями.

Подробиці випадку стали відомі під час круглого столу з ромських питань, який 14 січня пройшов у Харкові, в офісі Управління Верховного комісара ООН у справах біженців за підтримки Міжнародного фону «Відродження». Учасники діалогу – громадські активісти, представники ромських громадських організацій, міжнародних організацій, фондів та місій, органів державної влади та місцевого самоврядування, правозахисники – підняли проблему порушення прав ромів та дискримінації з боку органів поліції. Зокрема докладно розглянули і цей приклад порушення прав молодого рома, у справі якого простежуються ознаки дискримінації за національною ознакою.

Складна справа стосовно хлопчика, якого засудили до ув’язнення, наразі знаходиться під контролем юристів Чугуївської правозахисної групи.

Адвокат Роман Лихачов (на фото) говорить про низку порушень по відношенню до юнака, зазначаючи, що неповнолітній ром водночас є вимушеним переселенцем, він практично не володіє українською. Тобто в даному випадку людина, до того ж неповнолітня, є вразливою за різними ознаками і потерпає від подвійної дискримінації.

Адвокат Роман Лихачов (на фото) говорить про низку порушень по відношенню до юнака, зазначаючи, що неповнолітній ром водночас є вимушеним переселенцем, він практично не володіє українською. Тобто в даному випадку людина, до того ж неповнолітня, є вразливою за різними ознаками і потерпає від подвійної дискримінації.

Процедурні порушення, на які вказує адвокат:

По-перше, медичний огляд обвинуваченого, який також мав забої й синці не проводився.

По-друге, незважаючи на провадження відносно неповнолітньої особи, ще на початку слідства всупереч законодавству питання про наявність підстав для проведення слухання справи у закритому засіданні не з’ясовувалося.

По-третє, відкривши судове засідання, суд не обговорив питання про можливість судового розгляду за відсутністю потерпілого, який не з’явився. Не заслухав думок учасників судового провадження щодо можливості за таких обставин з’ясувати подробиці справи. І лише наприкінці судового слідства, після допиту учасників провадження оголосив, що потерпілий надав заяву про розгляд справи за його відсутністю.

По-четверте, суд не пояснив педагогу, який представляв неповнолітнього, що він має право ставити запитання останньому.

По-п’яте, не зрозуміло чому суд як міру запобіжного заходу застосував тримання під вартою. Адже взяття під варту як запобіжний захід може застосовуватися до неповнолітнього лише у разі, якщо він обвинувачується у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, коли припускається, що обвинувачений ухилитиметься від розслідування, впиватиме на провадження, речові докази тощо.
По завершенню вищезгаданого круглого столу було вирішено зібрати строковий, так званий консиліум з юристів, правозахисників та представників ООН для координації дій в цій ситуації, щоб допомогти хлопцеві.

Аби якнайшвидше припинити порушення прав дитини, адвокат Роман Лихачов звернувся до голови апеляційного суду Харківської області з проханням сприяти розгляду цієї справи першочергово в найкоротші строки. Адже поки триває розгляд, неповнолітній хлопець перебуває під вартою, в умовах несумісних з визначенням «дитина».

“Правовий простір” і надалі відстежуватиме хід справи та інформуватиме про розвиток подій


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

  • Юрист

    Ром, да ще ВПО, що б не зробив – апріорі не винен!? Чому адвокат Чугуївської правозахисної групи не звертає уваги на інших неповнолітніх, інших національностей, що перебувають під вартою? Мабудь, просто відпрацьовує грантові кошти, виділені на користь ромів. Чому не переймається проблемами потерпілої дитини? Мабудь, просто не має своїх дітей. Але в обох випадках треба адвокату залишатися ЛЮДИНОЮ!