На кордонах можливого: в Україні організовують віртуальний форум громадянського суспільства
Віртуальні екскурсії, концерти та виставки - раніше ці формати здавалися незвичними, але пандемія зробила їх частиною повсякдення. Чи підходять вони для проведення масштабних конференцій? ...
Додано:
forum
Віртуальні екскурсії, концерти та виставки – раніше ці формати здавалися незвичними, але пандемія зробила їх частиною повсякдення. Чи підходять вони для проведення масштабних конференцій? Організатори першого в Європі віртуального форуму громадянського суспільства «На кордонах» доводять, що так. Розповідаємо про те, як такий захід став можливим.
13-14 червня в Україні відбудеться безпрецедентна подія як для громадського сектору, так і для ігрової індустрії – форум нової доби «На кордонах» з ініціативи Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну» й за пiдтримки проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Демократичне врядування у Східній Україні», що збере на одній віртуальній платформі 2000 учасників для великого національного брейшторму про теперішнє і майбутнє України. Впродовж двох днів на заході будуть обговорюватися питання персональної ідентичності, ідентичності громади та національної ідентичності, теми бізнесу і громади, культури як національної безпеки, освіти та охорони здоров’я.
Форум відбуватиметься у спеціально створеному віртуальному середовищі, що максимально нагадує обриси реального життя. Обравши собі аватара, під обличчям якого будуть взаємодіяти, учасники зможуть так само, як і зазвичай, зайти у залу, обрати собі місце, аплодувати, підходити до сцени, робити селфі, але у віртуальному форматі, безкоштовно і зручно. Ідейник форуму Денис Блощинський зазначив: «Велика інтелектуальна дискусія тепер можлива на відстані одного кліку, як і спілкування зі спікерами форуму та віртуальний концерт ТНМК, БЕZ Обмежень, O.Torvald та інших». За його словами, цей формат з кожним роком ставатиме все розвинутішим і популярнішим, адже він гнучкий і вдало реагує на сучасні виклики.
Розробники платформи компанія ZLAB зазначила, що віртуальний майданчик у деяких позиціях ні в чому не програє реальному нетворкінгу, адже пропонує можливість знайомитися, обмінюватися ідеями та досвідом у секретних чатах, робити колективні селфі. «Нині, коли для всіх нас особливо важливим є фактор безпеки, як ніколи, хочеться забути про фізичне дистанціювання. Наша команда розробила рішення, яке дозволить бути поряд, хоч і на відстані», – зазначають в компанії. Крім того, організатори форуму розробили Telegram-бота, що є агрегатором матеріалів форуму й який полегшує учасникам зручний доступ до них.
Формат заходу передбачає початок великої національної дискусії з метою продовжити її й після закінчення форуму – реалізацією спільних проєктів та активізацією громадської залученості у державотворчі процеси, наголошує Денис Блощинський. «Ми хочемо, щоб громадяни знали і відчували, що їхня участь у житті України важлива, тому розробили таку програму й запросили спікерів – професіоналів у своїй справі, котрі знають, як мотивувати, чим допомогти і як об’єднати громадськість заради впровадження змін в Україні. Наш форум – приклад того, що важливі рішення можна приймати й на відстані, а для креативних ідей – немає меж», – зазначає натхненник заходу.
Особливістю «На кордонах» є й те, що кожен із 2000 учасників може долучитися до створення «Книги 2000 авторів. Сингулярність Ідентичності», основФорум у віртуальному просторіою якої стане програма заходу, дискусії та ідеї, що на ньому обговорюватимуться.