На Луганщині активісти дослідили проблеми ВПО, які живуть з ВІЛ

Протягом вересня активісти ГО «Суспільна служба правової допомоги» провели дослідження громадської думки ВПО з ВІЛ щодо їх головних проблем та потреб в умовах АТО. Опитування проводилось у Рубіжному, ...

Додано:
pela-lug

1
На Луганщині активісти дослідили проблеми ВПО, які живуть з ВІЛ

Протягом вересня активісти ГО «Суспільна служба правової допомоги» провели дослідження громадської думки ВПО з ВІЛ щодо їх головних проблем та потреб в умовах АТО. Опитування проводилось у Рубіжному, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Кремінському та Новоайдарському районах. Загальна кількість респондентів – 150 осіб.

Головними темами опитування стали – проблеми ВПО з ВІЛ на Луганщині, проблеми доступу до правосуддя, ліків та соціальних послуг, проблеми при працевлаштуванні та зверненнях до органів влади.

Серед своїх першочергових потреб вимушені переселенці з ВІЛ на Луганщині виділяють наступне: фінансові потреби, а саме необхідність роботи та постійного заробітку,  гуманітарні потреби, а саме потребу в їжі та одязі, житлові потреби, в більшості випадків ВПО вимушені винаймати житло або жити в гуртожитках, в дуже поганих умовах та медичні потреби, а саме доступ до ліків, медичного обслуговування, психологічної допомоги. Дуже часто ВПО не мають фінансових можливостей забезпечувати себе необхідними ліками та сподіваються лише на допомогу волонтерів або гуманітарних місій.

57% респондентів говорять, що стикались з проблемами під час отримання ліків та звернень до органів місцевої влади для реєстрації чи оформлення соціальної допомоги. 63% респондентів говорять, що мали відмови при працевлаштуванні на роботу через ВІЛ та тільки 11% ВПО з ВІЛ звертались до суду через порушення власних прав на Луганщині.

«Дослідження проблем ВПО з ВІЛ є важливим етапом роботи нашої організації в сфері допомоги цим людям.  Завдяки дослідження ми маємо чіткі цілі та пріоритети нашої діяльності та можемо корегувати перелік наших послуг у відповідності з потребами ВПО з ВІЛ на Луганщині», – відмітив голова організації Максим Данильченко.

Нагадаємо, що з липня на базі Центру правової інформації та консультацій в смт. Новоайдар працює окремий відділ для допомоги ВПО з ВІЛ та ВПО, які входять до інших груп ризику.

Публікацію здійснено за підтримки проекту «Зміцнення національної спроможності для ефективного розвитку молоді та відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні», що реалізується ПРООН.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи