На Мелітопольщині пройшла Третя Інклюзивна вечірка
9 грудня на базі Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка відбулась Третя Інклюзивна вечірка, з метою підвищення активності людей з інвалідністю та їх партнерів для розвитку інклюзивного суспільства ...
Додано:
Екатерина Кучина
9 грудня на базі Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка відбулась Третя Інклюзивна вечірка, з метою підвищення активності людей з інвалідністю та їх партнерів для розвитку інклюзивного суспільства м. Мелітополя, де кожному, незалежно від стану здоров’я, комфортно жити. Організатором заходу є команда БО “Соціальний фонд”, яка залучила близько 150 учасників — представників профільних громадських організацій — міської організації людей з інвалідністю, районного товариства осіб з інвалідністю «Джерело», спілки осіб з інвалідністю з дитинства та їх рідних «Лебідонька», «Фокіс», волонтерів.
Перед початком заходу професійні перукарі від ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» зробили зачіски всім охочим. З посмішками та вишуканими зачісками учасниці переходили до фотозон. За необхідності, люди з інвалідністю отримали неформальні консультації від представників влади, адже спеціально дібратись до структурних підрозділів для вирішення проблемних питань не всім вдається. Для цього на захід завітали співробітники управлінь соціального захисту населення, містобудування та архітектури, центру зайнятості та ін.
На початку заходу ведучі висловили співчуття родинам загиблих у масштабній пожежі, що спалахнула 4 грудня в Одеському коледжі. Та життя триває і на початку грудня спільнота відзначає декілька визначних дат: День людей з інвалідністю, День волонтера, День благодійництва. Голова БО “Соціальний фонд” Любов Кучина зазначила, що унікальність цьогорічного заходу полягає у згуртуванні осіб з інвалідністю з різних організацій, що є прикладом синергії громади, влади та бізнесу, адже саме сьогодні саме тут формуємо культуру благодійництва.
Насичена розважальна програма від ведучих Карини Моложон та Марка Мошника містила вікторину про рідне місто, виступи людей з інвалідністю, номери від інклюзі-партнерів ЗОШ 22, ігри на знайомство, інтерактивно-психологічну гру «Карта світу» від тренера Тетяни Окружної, майстер-клас Молодіжного центру People.ua, спів Антона Макрухи, гру на саксофоні Микити Фесенка. До активності та творчості кожного залучали волонтери БО «Соціальний фонд», танцювальний колектив «Імпровіз». По завершенні кожен присутній отримав вже третій магнітик на згадку в колекцію.
Традиційною родзинкою Інклюзивної вечірки є лотерея від благодійників. Зважаючи, що формат заходу – інклюзивна вечірка, брати участь у всіх активностях та лотереї могли і волонтери, які присвятили час організації свята. Відтак багатьом поталанило виграти подарунки від спонсорів: БФ «Романа Романова», ТМ «Мирненська», «КанцМаркет», ресторани «Берлога», «PizzaCelenano», «Хінкальня», «Львівський круасан», Львівська майстерня шоколаду, виробничо-комерційна фірма «Мелітопольська Черешня», кондитерська фабрика «Фантазія», Лабораторія краси Ольги Тiтової «Чиста врода», Центр відпочинку та здоров’я «Розмарин», «Foros», кінотеатр «Перемога», магазин «Hyson», ТОВ «МПІ-АГРО» (ТМ RINGROUP), Ольга Леонтьєва, компанія «Доммебели», «Екватор», соціальна мережа «Типичный Мелитополь». Дякуємо, що не відмовляєте собі у задоволенні допомагати іншим!
БО «Соціальний фонд» щиро дякує співорганізаторам: Мелітопольська міська рада, Представництво DVV International в Україні, МДПУ імені Богдана Хмельницького, ДНЗ Вище професійне училище, ЗОШ № 22, People.ua, відділ культури Мелітопольської міської ради, Палац культури ім. Т.Г. Шевченка, Централізована бібліотечна система відділу культури, Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, «ТРК Мелітополь», фотографам міського краєзнавчого музею, Євгену Хромейку та Наталі Тутовій.
Нагадаємо досвід проведення Першої Інклюзивної вечірки та Другої, а цьогорічний відеоспогад побачимо вже скоро, завдяки КП «ТРК Мелітополь».
Захід проведено в рамках проекту «Інклюзивна майстерня демократичного діалогу», яку реалізує БО «Социальный Фонд» в партнерстві з Представництвом DVV International Ukraine в межах проекту «Регіональні голоси – громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини #CivilSocietyCooperation #AuswärtigesAmt