На Полтавщині активно діє Центр спільнототворення «Open Space» для молоді
В Новоселівській громаді, що на Полтавщині, ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива» за підтримки Razom for Ukraine організовано роботу громадського простору, де свій шлях до нових можливостей ...
Додано:
ГO “ПЕРСПЕКТИВА”
В Новоселівській громаді, що на Полтавщині, ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива» за підтримки Razom for Ukraine організовано роботу громадського простору, де свій шлях до нових можливостей можуть знайти і місцеві, і переселенці, як молодь, так і люди старшого віку.
Тож яким був проєкт «Центр спільнототворення «Open Space» і яка його користь для спільноти?
Юлія Попова, голова правління ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива», координаторка проєкту: «Результати нашої роботи можна побачити у відгуках від тих людей, для кого ми це все робимо. Ми отримали велику кількість вдячностей від батьків, дітей та молоді. Саме це дає віру у те, що ми робимо важливу справу. Завдячуючи підтримці донора Razom for Ukraine ми здійснили мрію кількох сотень людей».
Проєкт враховує потреби й інтереси населення різних груп, в т.ч., вразливих категорій та ветеранів. Він спрямований на посилення їх спроможності та самозарадності. У даному Центрі вони зможуть отримати соціальну і психологічну підтримку, скористатися комп’ютерною технікою, щоб знайти потрібну інформацію в мережі Інтернет, завантажити довідки чи зробити копії документів. Або ж просто поспілкуватися і з користю провести свій час.
Команда проєкту зробила максимум, щоб розширити можливості для молоді: отримати нові знання і навички, налагодити нові контакти, зміцнити молодіжний актив та розробити довгострокову візію як громадського простору – Центру, так і молодіжної роботи в цілому. Відтак у ході втілення проєктних заходів молодіжний актив у супроводі менторів розробив документи, що регламентують подальшу діяльність молодіжного простору. Зокрема, Положення про роботу молодіжного простору і Стратегічний план його розвитку на 2024-2025 роки.
Загалом протягом 2-х місяців проведено понад 60 заходів, включаючи тренінги, воркшопи, майстер класи, рухові активності, екскурсії та ретрити для психоемоційного розвантаження та спільнототворення. В результаті проєктом прямо чи опосередковано охоплено понад 2,5 тис. осіб. Зокрема, до офлайн навчань і активностей долучилися понад 350 жителів сільської місцевості, включно з внутрішньо переміщеними особами. З них 260 – це діти і молодь. Фактично, Центр перетворився на своєрідну резиденцію для дітей, підлітків і молоді.
Юлія Загреба, івент менеджерка проєкту: «Наші тренери_ки підсилювали молодь знаннями з громадського активізму і медіаграмотності; здорового способу життя і статевого виховання. Обговорювали з учасниками_цями тренінгів важливість молодіжного лідерства і волонтерства, грантові можливості та джерела фінансування своїх ініціатив. Молодь знайомилася з успішними кейсами молодіжних просторів та молодіжних рад з інших громад, розбирали стратегії їх ефективної діяльності».
Олександра Шевчук, членкиня новоствореної Новоселівської молодіжної ради, тренерка: «Для мене цей проєкт став можливістю проявити себе як лідерку, тренерку та організаторку заходів. Хоча зараз я перебуваю в декретній відпустці, це не заважає мені долучатися до активностей з молоддю, а навпаки, наповнює моє життя новими сенсами. Проєкт створив чималий простір для особистого росту. Переконана, що мою думку поділяє більшість молоді громади».
Євген Бова, голова Новоселівської СТГ: «Наша мета – всебічна підтримка дітей та молоді – того покоління, яке захищатиме і відбудовуватиме Україну. Реалізуючи цей проєкт, ми ставимо за мету створити для молоді максимально комфортні умови для навчання і творчості, особистого розвитку за місцем їх проживання. Таких молодіжних просторів на Полтавщині одиниці, і направду, наш – найкращий, оскільки має і сучасне наповнення, і креативні формати взаємодії, і активних відвідувачів. Вірю, що у молодіжному просторі будуть народжуватися нові проєкти та ініціативи на благо громади».
Заходи, організовані в Центрі, викликали велику зацікавленість з боку дорослих. Так, мами, бабусі і дідусі охоче приймали участь у родинних заняттях: майстер класах, тренінгах на тему позитивного батьківства, статевого виховання та невідкладної допомоги. За їх словами, це допомагає знайти спільну мову з членами родини, познайомитися з жителями інших сіл, провести дозвілля з користю. На переконання організаторів, проєкт посилить взаєморозуміння в громаді, створить підтримуюче середовище і підвищить згуртованість жителів.
***
Проєкт Центр спільнототворення «Open Space» реалізується ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива» у співпраці з Новоселівською громадою за підтримки Razom for Ukraine.
#razomgrants #RazomRelief #OpenSpace