На Полтавщині активно діє Центр спільнототворення «Open Space» для молоді

В Новоселівській громаді, що на Полтавщині, ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива» за підтримки Razom for Ukraine організовано роботу громадського простору, де свій шлях до нових можливостей ...

головне
На Полтавщині активно діє Центр спільнототворення «Open Space» для молоді

В Новоселівській громаді, що на Полтавщині, ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива» за підтримки Razom for Ukraine організовано роботу громадського простору, де свій шлях до нових можливостей можуть знайти і місцеві, і переселенці, як молодь, так і люди старшого віку.

Тож яким був проєкт «Центр спільнототворення «Open Space» і яка його користь для спільноти?

Юлія Попова, голова правління ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива», координаторка проєкту: «Результати нашої роботи можна побачити у відгуках від тих людей, для кого ми це все робимо. Ми отримали велику кількість вдячностей від батьків, дітей та молоді. Саме це дає віру у те, що ми робимо важливу справу. Завдячуючи підтримці донора Razom for Ukraine ми здійснили мрію кількох сотень людей».

 Юлія Попова

Проєкт враховує потреби й інтереси населення різних груп, в т.ч., вразливих категорій та ветеранів. Він спрямований на посилення їх спроможності та самозарадності. У даному Центрі вони зможуть отримати соціальну і психологічну підтримку, скористатися комп’ютерною технікою, щоб знайти потрібну інформацію в мережі Інтернет, завантажити довідки чи зробити копії документів. Або ж просто поспілкуватися і з користю провести свій час.

Команда проєкту зробила максимум, щоб розширити можливості для молоді: отримати нові знання і навички, налагодити нові контакти, зміцнити молодіжний актив та розробити довгострокову візію як громадського простору –  Центру, так і молодіжної роботи в цілому. Відтак у ході втілення проєктних заходів молодіжний актив у супроводі менторів розробив документи, що регламентують подальшу діяльність молодіжного простору. Зокрема, Положення про роботу молодіжного простору і Стратегічний план його розвитку на 2024-2025 роки.

Загалом протягом 2-х місяців проведено понад 60 заходів, включаючи тренінги, воркшопи, майстер класи, рухові активності, екскурсії та ретрити для психоемоційного розвантаження та спільнототворення. В результаті проєктом прямо чи опосередковано охоплено понад 2,5 тис. осіб. Зокрема, до офлайн навчань і активностей долучилися понад 350 жителів сільської місцевості, включно з внутрішньо переміщеними особами. З них 260 – це діти і молодь. Фактично, Центр перетворився на своєрідну резиденцію для дітей, підлітків і молоді.

майстерклас2

 photo_2024-08-29_09-20-28

 

Юлія Загреба, івент менеджерка проєкту«Наші тренери_ки підсилювали молодь знаннями з громадського активізму і медіаграмотності; здорового способу життя і статевого виховання. Обговорювали з учасниками_цями тренінгів важливість молодіжного лідерства і волонтерства, грантові можливості та джерела фінансування своїх ініціатив. Молодь знайомилася з успішними кейсами молодіжних просторів та молодіжних рад з інших громад, розбирали стратегії їх ефективної діяльності».

452291542_1006522131041765_4346249290243734585_n

 453049709_1008333554193956_7652935846976317074_n

Олександра Шевчук, членкиня новоствореної Новоселівської молодіжної ради, тренерка«Для мене цей проєкт став можливістю проявити себе як лідерку, тренерку та організаторку заходів. Хоча зараз я перебуваю в декретній відпустці, це не заважає мені долучатися до активностей з молоддю, а навпаки, наповнює моє життя новими сенсами. Проєкт створив чималий простір для особистого росту. Переконана, що мою думку поділяє більшість молоді громади».

 e3e31672-958e-4454-be23-3cbd4f8e15dc (1)

 

 Євген Бова, голова Новоселівської СТГ: «Наша мета – всебічна підтримка дітей та молоді – того покоління, яке захищатиме і відбудовуватиме Україну. Реалізуючи цей проєкт, ми ставимо за мету створити для молоді максимально комфортні умови для навчання і творчості, особистого розвитку за місцем їх проживання. Таких молодіжних просторів на Полтавщині одиниці, і направду, наш – найкращий, оскільки має і сучасне наповнення, і креативні формати взаємодії, і активних відвідувачів. Вірю, що у молодіжному просторі будуть народжуватися нові проєкти та ініціативи на благо громади».

 Бова

Заходи, організовані в Центрі, викликали велику зацікавленість з боку дорослих. Так, мами, бабусі і дідусі охоче приймали участь у родинних заняттях: майстер класах, тренінгах на тему позитивного батьківства, статевого виховання та невідкладної допомоги. За їх словами, це допомагає знайти спільну мову з членами родини, познайомитися з жителями інших сіл, провести дозвілля з користю. На переконання організаторів, проєкт посилить взаєморозуміння в громаді, створить підтримуюче середовище і підвищить згуртованість жителів.

 ***

Проєкт Центр спільнототворення «Open Space» реалізується ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива» у співпраці з Новоселівською громадою за підтримки Razom for Ukraine.

 #razomgrants #RazomRelief #OpenSpace


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я