На Полтавщині людям похилого віку розповіли про медіа гігієну під час війни

Аби навчити літніх людей протистояти інформаційним атакам ворога та краще відрізняти правдиву інформацію від недостовірної, днями у Гребінці провели навчальну зустріч. Організаторами виступили ...

Додано:
tviisvit

IMG_5831
На Полтавщині людям похилого віку розповіли про медіа гігієну під час війни

Аби навчити літніх людей протистояти інформаційним атакам ворога та краще відрізняти правдиву інформацію від недостовірної, днями у Гребінці провели навчальну зустріч. Організаторами виступили Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» та територіальний центр соціального обслуговування Гребінківської громади.

Знімок екрана 2023-03-21 о 08.09.26

Керівник проєкту Олександр Чепур вважає, що говорити з літніми людьми про медіагігієну зараз дуже важливо. Статистика в Україні показує, що люди старшого віку особливо вразливі до інформаційного впливу. Багато з них мають прогалини в цифрових навичках і часто важко ідентифікують маніпулювання. До того ж, важка життєва ситуація у наслідок війни також є причиною того, що літні люди не мають достатньо можливості для активного культурного і освітнього життя.

Заняття проводять залучені фахівці: медіапедагоги, психологи. Самі зустрічі проходять у форматі жвавого обговорення, практичних вправ та простого чаювання. У результаті, учасники і учасниці похилого віку не тільки підвищують рівень знань, умінь і навичок у сфері медіа-освіти, а і відчувають поліпшення емоційного та психологічного стану.

Також, організатори дають де – кілька практичних порад, як говорити з літніми людьми на тему медіаграмотності.  Багато представників старшого покоління просто приходять поспілкуватись. Тому, можна влаштувати різні читання та зустрічі, які дуже популярні серед літніх людей.

Радять створити брошуру або буклет з порадами щодо медіагігієни, разом їх читати та поширювати серед аудиторії. Важливо формувати довіру до офіційних і державних інформаційних майданчиків. Консолідація спільних зусиль закладів соціального захисту і громадських організацій, що працюють з літніми людьми, щоб захистити їх від дезінформації та маніпуляцій теж дає свої результати.

IMG_5860

Захід відбувся у рамках проєкту  “Гуманітарна та психологічна допомога постраждалим від нацизму у воєнний час, їх соціалізація в нових умовах життя територіальних громад Лубенського та Миргородського районів Полтавської області” здійснюється за підтримки Німецького фонду “Пам’ять, відповідальність і майбутнє” у рамках програми «Ми поруч!».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів

Одеса приєдналася до європейської культурної мережі Culture Next

Голоси Півдня: обмін досвідом між Львовом і Херсоном для економічного відновлення та підтримки зайнятості

Ментальне здоров’я діток Березанщини, що мають особливі освітні потреби