На Рівненщині відбулась ХІІІ школа-семінар “Проблем розвитку регіонів України”
23-24 вересня у Рівному та Пересопниці відбулась вже ХІІІ школа-семінар “Проблем розвитку регіонів України”, організована Товариством дослідників України. Майже два десятки науковців розповіли про ...
Додано:
ngo.tdu
23-24 вересня у Рівному та Пересопниці відбулась вже ХІІІ школа-семінар “Проблем розвитку регіонів України”, організована Товариством дослідників України. Майже два десятки науковців розповіли про свої наукові здобутки. Тематика доповідей була досить широка: реформи в Україні, регіональна ідентичність, урбаністика, картографія.
У перший день учасники заходу відвідали Регіональний центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) та познайомились із роботою його колективу.
“Команда щоденно працює над покращенням доступності та якості надання адміністративних послуг. В Центрі можна зареєструвати місце проживання, бізнес, нерухомість, оформити право власності чи користування земельною ділянкою, отримати документи, що надають право на виконання будівельних робіт, подати декларацію про готовність закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію, отримати відомості з Державного земельного кадастру, документи дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, отримати практично всі адміністративні послуги, які надаються виконавчими органами Рівненської міської, отримати фахові консультації у різних сферах життєдіяльності міста” — розповіли працівники ЦНАПу.
У цьому ж приміщенні відбулись презентації досліджень учасників школи-семінару.
Репортаж місцевого телебачення про перший день заходу:
Другий день був присвячений екскурсії у культурно-археологічний центр у селі Пересопниця. Познайомились з експозицією музею, що розповідає про українську Першокнигу — Пересопницьке Євангеліє, яка є визначною пам’яткою національного Ренесансу. Творці Першокниги — княгиня Анастасія Заславська, писар Михайло Василевич, архімандрит Пересопницького монастиря Григорій. Експозицію музею побудовано на основі зібраних матеріалів, які передані Рівненським краєзнавчим музеєм.
У приміщенні Центру науковці продовжили презентації свої напрацювань.
Цього року у школі-семінарі також взяли участь науковиці з Німеччини та Австрії.
Нові знайомства, цікаві презентації та бурхливі обговорення доповідей, екскурсії — це те чим запам’яталась тринадцята школа-семінар. А незабаром відбудеться нова школа-семінар у зовсім несподіваному куточку України.