На Вінниччині говорили про «Омбудсмен+» і «Доступ до правди»

На круглий стіл з спеціалістами райдержадміністрацій Вінниччини, який проводив сектор доступу до публічної інформації Вінницької ОДА, організатори запросили представників громадських організацій, які ...

dostup3 20102015
На Вінниччині говорили про «Омбудсмен+» і «Доступ до правди»

На круглий стіл з спеціалістами райдержадміністрацій Вінниччини, який проводив сектор доступу до публічної інформації Вінницької ОДА, організатори запросили представників громадських організацій, які займаються питаннями доступу до інформації. Голова ГО “Філософія Серця” Юлія Грига та голова ВОГО “Громадська студія” Анатолій Тобілко розповіли присутнім про Мережу “Омбудсман+”, яку запроваджує Офіс Уповноваженого ВР з прав людини.

«За 9 місяців 2015 року фахівцями Офісу Омбудсмана було складено 145 протоколів по фактам порушень Закону України “Про доступ до публічної інформації”, і лише 10 з них судами були залишені без реагування» – розповів Анатолій Тобілко. На Вінниччині до Мережі “Омбудсмен+” включилися представники саме цих громадських організацій.

/Files/images/rk_2015/dostup 20102015.jpg/Files/images/rk_2015/dostup4 20102015.jpg

Юлія Грига презентувала учасникам сайт “Доступ до правди”, через який можна подавати запити до органів влади і оцінювати якість та своєчасність відповідей. Одразу присутнім було продемонстровано кілька прикладів, коли запити через цей ресурс вже направлялися в їхні адміністрації.

Також багато говорили про культуру спілкування між запитувачем і розпорядником інформації, про необхідність комунікації та необхідність більше інформації розміщувати на сайтах.

Начальник відділу роботи зі зверненнями громадян апарату Вінницької облдержадміністрації Віталій Кудринецький ознайомив учасників зі статистикою за період з січня по серпень 2015 року. «Поштою було отримано 271 запит, електронною поштою – 674, телефоном – 6, факсом – 7, особисто – 66. Серед запитуваної інформації на першому місці – соціологічна, на другому – копії розпоряджень та інших документів, на третьому – статистична» – зазначив він.

/Files/images/rk_2015/dostup3 20102015.jpg

Завідувачка сектору забезпечення доступу до публічної інформації Ольга Люшнікова, завершуючи захід наголосила на необхідності ретельно дотримуватися норм закону і при необхідності телефонувати до неї для отримання консультації.

Всі учасники круглого столу дійшли висновку, що у питаннях доступу до інформація питання ефективної комунікації є чи не найважливішим, після професійності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення