«Надзвичайний стан» — спецвипуск 19 Docudays UA стартує в столиці

У листопаді зустрічайте стрічки Docudays UA на великих екранах! З 11 по 13 листопада запрошуємо всіх киян/-ок до кінотеатру «Жовтень» на документальний вікенд «Надзвичайний стан». Кінопокази в ...

artboard_131480x920
«Надзвичайний стан» — спецвипуск 19 Docudays UA стартує в столиці

У листопаді зустрічайте стрічки Docudays UA на великих екранах! З 11 по 13 листопада запрошуємо всіх киян/-ок до кінотеатру «Жовтень» на документальний вікенд «Надзвичайний стан»Кінопокази в столиці стануть початком 19 Мандрівного Docudays UA. Цього року фестиваль відбуватиметься з 12 листопада по 30 грудня 2022 року. Вперше — не лише на території України, але й за кордоном.

Надзвичайний стан — це виняткова ситуація, коли всі інші теми поставлені на паузу, а звичне життя, державні механізми, глобальні інструменти безпеки, особисті плани на майбутнє — потребують щоденного аналізу й перегляду.

Про візуальне рішення спецвипуску Docudays UA розповідає артдиректор Роман Бондарчук: «Ми вирішили зберегти зображення, згенероване штучним інтелектом на запит “Новий прекрасний світ”. Це була тема фестивалю, який ми готували аж до самого моменту вторгнення. Зараз ми лише додали до цього зображення смуги, які нагадують заклеєне скотчем вікно. Їх клеять під час надзвичайного стану, аби вберегтись від уламків скла під час вибухів та прильотів ворожих ракет. Залишаємо цей пейзаж за вікном як образ нашої перемоги, відбудови країни й усіх наших відкладених планів, до яких обов’язково повернемося».

f2d20d39-6d03-660c-5859-48d7de7db439

Відкриватиме фестиваль стрічка «Маріуполіс 2» литовського документаліста Мантаса Кведаравічюса. Фільм нагороджено спеціальною відзнакою журі «Золоте око» на фестивалі в Каннах. На згадку про видатного литовського режисера, якого під час зйомок полонили та вбили росіяни на околицях Маріуполя, ми покажемо і його попередній фільм — «Маріуполіс».

Цей диптих дає змогу зрозуміти красу й парадоксальність міста, яке багато років досліджував режисер. Міста, що стало для нас усіх міфом, а зараз — практично зруйноване, і яке нам належить звільнити та відбудувати.

Показ стрічки «Маріуполіс 2» став можливим завдяки нашим партнерам — українській кінокомпанії «Артхаус Трафік». З 17 листопада стрічку також можна буде переглянути в кінотеатрах України.

До програми вікенду увійде блок актуальних короткометражних фільмів, знятих українськими режисер(к)ами від початку війни. І звісно, переглянемо найкраще з Міжнародної програми 19-го DOCUDAYS UA, яку готували для вас взимку. Крім цього, запрошуємо на новий VR-фільм у межах міждисциплінарної програми DOCU/SYNTHESIS.

Для тих наших глядачів/-ок, які знаходяться за кордоном, ми пропонуємо долучитися до онлайн-подій та дискусій RIGHTS NOW! на DOCUSPACE.ORG. Під час правозахисної програми RIGHTS NOW! відбудеться 5 онлайн-подій про те, з якими наслідками війни нам доведеться мати справу. Ми поговоримо, як війна впливає на довкілля, на наше ментальне здоров’я, дізнаємося, як впоратися з викликами, пов’язаними з вагітністю та пологами під час надзвичайних ситуацій. Також ми обговоримо важливість фіксування життя й побуту під час війни й розповімо про роботу нового проєкту фестивалю «Архів війни».

Також на DOCUSPACE.ORG можна буде переглянути частину кінопрограми «Надзвичайний стан». Стрічки будуть доступними лише на території України.

Більше про програму та графік кінопоказів в Україні та за кордоном — повідомимо незабаром.

Слідкуйте за новинами на сайті Docudays UA. Дати Мандрівного фестивалю в регіонах очікуйте на сайті Мандрівного фестивалю.

Вже незабаром!

Спецвипуск 19 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Goethe-Institut в Україні, Українсько-данського молодіжного дому та Польського Інституту у Києві. Інклюзивність фестивалю підтримують Ощадбанк та Mastercard. Думки, висновки чи  рекомендації не обов’язково відображають погляди  урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн.  Відповідальність за вміст пресрелізу несуть винятково його автор(к)и.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я