Найчастіше гранти на просування експорту отримують компанії з невеликих міст – ЄБРР
Київ, 2 грудня, 2015. Підприємства з секторів харчової промисловості, електроніки, IT, а також хімічні та фармакологічні компанії найчастіше отримують гранти Європейського банку реконструкції та ...
Додано:
Victoria Navrotskaya
Київ, 2 грудня, 2015. Підприємства з секторів харчової промисловості, електроніки, IT, а також хімічні та фармакологічні компанії найчастіше отримують гранти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на просування експорту. Про це повідомила менеджер Групи підтримки малого бізнесу ЄБРР в Україні Катерина Рігг.
«Ми бачимо великий попит на програму з просування експорту, що фінансується урядом США. Найбільш активними є підприємства з секторів харчової промисловості, електроніки, IT, а також хімічні та фармакологічні компанії, – сказала К. Рігг. – Якщо раніше за грантами на консультаційні послуги звертався бізнес, який знаходиться в таких великих містах, як Київ, Харків, Дніпропетровськ, то зараз все частіше звертаються компанії з невеликих міст. Так, на сьогодні 26% підприємств знаходяться в великих містах, інші 74% – в невеличких містах та селищах. Така тенденція свідчить про те, що малий та середній бізнес починає розуміти цінність співпраці з бізнес-консультантами».
К. Рігг підкреслила, що програма з просування експорту покликана підвищити експортний потенціал як компаній, що вже експортують, так і тих, які лише збираються продавати свою продукцію закордон.
«В рамках цієї програми ЄБРР готує українські компанії до дії режиму повноцінної торгівлі між Україною та ЄС. Але географія закордонних ринків не обмежується країнами ЄС, ми орієнтуємося і на США, Канаду, Близький Схід. Зараз у нас в роботі – 35 проектів», – сказала К. Рігг. – Ми бачимо, що для виходу на міжнародні ринки українські компанії найчастіше потребують допомоги в розробці стратегії експорту, дослідженні ринків збуту, у впровадженні системи менеджменту якості, управлінні якістю згідно міжнародних стандартів, а також у розробці якісних інтернет-порталів однією чи декількома іноземними мовами».
К. Рігг розповіла, що, приміром, компанія-виробник соків, завдяки проходженню сертифікації, оптимізації кадрового складу та автоматизації виробництва тепер щороку експортує від 30 до 50% своєї продукції на ринки Польщі, Великобританії, США. Інша компанія – виробник побутової продукції (скатертини, ганчірки), завдяки отриманому гранту впровадила ефективну систему менеджменту якості і, як результат, почала експортувати свою продукцію в Чехію. Після отримання гранту та проведення сертифікації продукції вийти на ринок США змогла ще одна вітчизняна компанія – виробник меду.
К. Рігг зазначила, що програма потрібна всім українським компаніям, навіть тим, які не збираються експортувати свою продукцію закордон.
«Після вступу в дію угоди про вільну торгівлю з ЄС (з 1 січня 2016 року), в Україні збільшиться кількість іноземних товарів, і вітчизняним компаніям доведеться активно конкурувати за споживача на внутрішньому ринку. Якщо підприємство не гарантує якості своєї продукції, не є клієнтоорієнтованим, немає гарної цінової пропозиції – воно не зможе витримати конкуренції. Програма ЄБРР з просування експорту покликана допомогти вирішити компаніям такі завдання», – сказала менеджер Групи підтримки малого бізнесу ЄБРР в Україні.
####
ЄБРР (www.ebrd.com) є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 1 травня 2015 року Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання сукупної суми в 11 млрд. євро для 345 проектів у країні. ЄБРР, який належить 64 країнам і двом міжнародним організаціям, підтримує розвиток ринкової економіки та демократії. Грантову підтримку малому і середньому бізнесу в Україні ЄБРР надає з 2010 року.