Напишіть листи білоруським політичним в’язням!

Освітній дім прав людини в Чернігові та Освітній Фест прав людини – 2021 закликають написати листи підтримки білоруським політичним в’язням.«Па стане на 31 ліпеня ў Беларусі прызнаныя палітычнымі ...

Додано:
kobzar

229592217_537323310944473_571498275225756380_n
Напишіть листи білоруським політичним в’язням!

Освітній дім прав людини в Чернігові та Освітній Фест прав людини – 2021 закликають написати листи підтримки білоруським політичним в’язням.

«Па стане на 31 ліпеня ў Беларусі прызнаныя палітычнымі вязнямі 604 чалавекі», – говориться на сайті «Палітычныя вязні ў Беларусі» 

Там же розміщено повний список сучасних політичних в’язнів Білорусі – з короткими історіями про них та їхніми світлинами.

Блогери, бізнесмени, активісти штабів кандидатів у президенти, учасники акцій протесту знаходяться в місцях несвободи, далеко від своїх рідних і близьких через те, що не побоялися скористатися своїми правами – правом на участь у мирних зібраннях, на висловлення своєї думки та на участь у політичному житті Білорусі.

Значна частина цих людей потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями, які розгорнулися під час і після кампанії з виборів президента Білорусі в 2020 році. Результати яких нинішня нелегітимна влада Білорусі нахабно сфальсифікувала. 

Освітній дім прав людини в Чернігові та Освітній Фест прав людини – 2021 закликають написати листи підтримки білоруським політичним в’язням!

Чому так важливо писати ув’язненим листи?

Написання листів – одна з найважливіших і в той же час простих речей, які кожна людина може зробити, щоб їм допомогти. Там, за колючим дротом, вони знаходяться під постійним моральним і психологічним тиском, адже їхні тюремники кажуть їм: «Ви не праві, про вас всі забули, ви нікому не потрібні». І тому листи для політв’язнів особливо важливі.. Це такий акт солідарності і підтримки. По суті, це єдиний спосіб показати їм, що ми їх підтримуємо і віримо в те, що вони зробили і роблять.

Про що писати?

Рецепт тут досить простий. Коли ви знайомитеся з новою людиною, ви про щось із нею говорите? Спочатку привітайтеся, розкажіть, чим ви займаєтеся. Повідайте, чому Ви вирішили написати йому листа. Наприклад, прочитали про нього статтю, подумали, що йому потрібна підтримка. А потім пишіть щось добре, привітне, що може ув’язненого/засудженого підтримати.

Що не варто писати?

- Якщо людина знаходиться на стадії слідства, то кримінальну справу з нею обговорювати не варто. Не згадуйте в листах інших людей, які можуть бути якось причетні до справи.

- Не використовуйте в листах вирази, які можуть розглядатися як екстремізм.

- Оминайте політичні теми.

- Не використовуйте в тексті мати, нецензурну лексику, скорочення, іноземні слова.

- Уникайте різних алегоричних метафоричних виразів, тому що білоруські цензори їх можуть розцінити як зашифроване повідомлення або інструкцію до чого-небудь.

Як відправити листа?

Ознайомтеся зі списком політичних в’язнів на сайті 

Найпростіший спосіб написати листа білоруським політв’язням – скористатися відповідною електронною формою на сайті «Письма в клеточку»

Як ще можна допомогти білоруським громадським активістам, яких переслідує нелегітимна влада?

Див. ТУТ


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади