Населення Чернігівщини знає, як жити в стилі ЕКО
«Разом піклуймось про воду!” – під таким гаслом пройшов освітній семінар, який провела громадська організація Центр «Доброчин» для жителів транскордонних сіл та селищ басейну річки Дніпро в смт Ріпки ...
Додано:
Nataliya Drozd
«Разом піклуймось про воду!” – під таким гаслом пройшов освітній семінар, який провела громадська організація Центр «Доброчин» для жителів транскордонних сіл та селищ басейну річки Дніпро в смт Ріпки Чернігівської області 12 березня 2019 року.
Семінар проходив в рамках проекту THEOREMS-DNIPRO і направлений на підвищення екологічної свідомості та ефективності комплексного управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро в Чернігівській та Гомельській областях.
Серед учасників семінару місцеві жителі, представники влади, бізнесу і активні старшокласники місцевої школи. Всі активно долучились до обговорення основних джерел забруднення поверхневих та підземних вод, серед яких скид недостатньо очищених стічних вод до водних об’єктів; змиви зливових (талих) вод без очистки у водні об’єкти; захаращення берегів та водного дзеркала річки сміттям та господарсько-побутовими відходами; розташування об’єктів господарської діяльності та житлової забудови та розорювання земельних ділянок в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.
На думку учасників, таке ставлення до природних ресурсів пояснюється низьким рівнем екологічного світогляду та відсутністю почуття відповідальності за стан навколишнього середовища. Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління.
Вода є одним з найважливіших природних ресурсів, і в наших силах запобігти її забрудненню. Незначні зміни в звичках, наприклад, застосування натуральних засобів замість токсичних хімікатів, вирощування дерев і квітів в саду, можуть зіграти величезне значення. Для більш масштабних змін потрібно не замовчувати факти скидів брудних стоків підприємств у місцеві водойми. Будь-яка дія може призвести до позитивного результату. Необхідно мислити ширше.
Учасники відзначили, що всі можуть вплинути на якість води. Однозначно, це мають бути комплексні рішення, які включають виховання екологічної свідомості, корпоративну соціальну відповідальність бізнесу, пропагування «еко» продуктів та товарів, посилення відповідальності за забруднення, співпраця влади з місцевим населенням, тощо.
Долучайтесь та слідкуйте за новинами на публічній сторінці проекту https://www.facebook.com/groups/theoremsdnipro в соціальній мережі Facebook, а також на веб сайті проекту https://theorems-dnipro.stu.cn.ua.
Проект співфінансується Європейським Союзом в рамках Програми територіального співробітництва Східного партнерства.