Наскільки якісні енергетичні плани українських міст?

Громадські експерти проаналізували Плани дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) Івано-Франківська, Кременчука, Полтави, Рівного та Хмельницького. Вони дуже різняться за якістю, цілями та ...

34087924_2061606180744029_4537086005613690880_n
Наскільки якісні енергетичні плани українських міст?

Громадські експерти проаналізували Плани дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) Івано-Франківська, Кременчука, Полтави, Рівного та Хмельницького. Вони дуже різняться за якістю, цілями та охопленням секторів економіки. Окремі плани дій практично не ведуть до скорочення викидів парникових газів. Тоді як інші є комплексними стратегічними документами, що перетворюють міста на лідерів у енергоефективності.

Лише одне із п’яти міст – Хмельницький – продемонструвало якісний підхід до розробки та впровадження Плану дій. За методикою для аналізу енергетичних планів, розробленою Екоклубом, місто набрало 20 із 24 можливих балів. У той час, як Рівне та Полтава лише 9 та 8 відповідно. А Івано-Франківськ й Кременчук – по 17.

Експерти оцінювали такі критерії, як: величина зобов’язань зі скорочення викидів, врахування всіх їх джерел, наявність перспективних цілей, планування заходів враховуючи економічне обгрунтування, їх інноваційність, розвиток відновлюваних джерел енергії, прозорий моніторинг і звітність.

«Аналізуючи ПДСЕРи українських міст, Екоклуб хотів впевнитися, що вони справді ведуть до скорочення викидів і сталого розвитку міст, – коментує Ілля Єременкокоординатор проекту та голова Української кліматичної мережі. – Зараз ми бачимо, що не у всіх містах плани однаково ефективні та хочемо зрозуміти, як виправити ситуацію, поліпшити їх. Уже маємо звернення від зацікавлених партнерів у Вірменії та Грузії, тому хочемо проаналізувати за цією ж методикою плани й інших міст країн Східної Європи».

“Серед високопосадовців різного рівня панує думка, що збільшення споживання газу, нафти чи вугілля є неминучим наслідком економічного зростання. Однак, правда інакша. Зараз економічне зростання досягається завдяки інвестиціям в утеплення, відновлювані джерела енергії та у технології ресурсозбереження. Ми неминуче прийдемо до подібних рішень, але чим далі ми відкладаємо цей перехід, тим дорожчим він виявиться” – доповнює свого колегу Дмитро Сакалюк з Екоклубу.

Активісти запрошують усіх охочих проаналізувати план свого міста, якщо місто є підписантом Угоди мерів та має розроблений ПДСЕР. Це можна зробити за допомогою розробленої Екоклубом методики.

Переглянути методику громадського аналізу ПДСЕР

Ознайомитися із результатами аналізів ПДСЕР у містах

Контакти: 

Ілля Єременко, координатор проекту Екоклубу,

голова Української кліматичної мережі,

Тел.: 0634835122,

Ел.пошта: [email protected]

www.ecoclubrivne.org


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади