Навчання проти мови ворожнечі: презентація освітніх ресурсів у Кропивницькому

4 лютого у місті Кропивницький Інкубатор демократичних ініціатив у партнерстві з Молодіжним центром Кіровоградської області презентували відкриті освітні ресурси з протидії мові ворожнечі. Подію ...

Додано:
[email protected]

офіс тренінг семінар
Навчання проти мови ворожнечі: презентація освітніх ресурсів у Кропивницькому

4 лютого у місті Кропивницький Інкубатор демократичних ініціатив у партнерстві з Молодіжним центром Кіровоградської області презентували відкриті освітні ресурси з протидії мові ворожнечі.

 photo_2025-02-13_18-07-18

Подію відвідало 44 людини, серед яких молодіжні працівники(-ниці), вчителі(-ки), викладачі(-чки), представники і представниці органів державної влади та самоврядування, які опікуються молодими людьми, медіа та інші фахівці та фахівчині, які працюють з молодими людьми.

“Символічно, що захід розпочинається сьогодні, у Міжнародний день людського братерства. Наш проєкт також про братерство, про сестринство і солідарність між людьми. Ми його реалізуємо з партнерами з різних європейських країн. Ми віримо, що світ майбутнього – це світ, який ґрунтується на правах людини, на справедливості, на толерантності і на відкритості один до одного. Я дякую кожному та кожній з вас за те, що ви наближаєте цей світ вже сьогодні, не дивлячись на всі ті складнощі, з якими ми з вами зіштовхуємось. Ми будемо завжди раді стати вашими партнерами та допомогти”, – привітав учасників(-ниць) член Правління ГО “Інкубатор демократичних ініціатив” Назарій Боярський.

Також з вітальними словами виступили представниці партнерів проєкту «Протидія ЛГБТІК+ молоді мові ворожнечі онлайн». Sanja Ivandic розповіла, що вона займається схожою діяльністю в Німеччині, працює з молоддю та їхніми освітянами, щоб боротися з мовою ненависті, особливо щодо ЛГБТІК-молоді. Вона також відзначила рішучість українців(-нок), які вміють об’єднуватися та працювати над важливими питаннями. Lola Gonzalez з Ірландії висловила солідарність із нашою роботою, подякувала за сміливість та закликала відстоювати свої права.

Під час презентації  учасники та учасниці:

- Обговорили поняття мови ворожнечі і її особливості онлайн, а також актуальність запобігання та протидії мові ворожнечі щодо ЛГБТІК+ спільноти та інших вразливих груп.

- Ознайомились із відкритими освітніми ресурсами з протидії мові ворожнечі. Ці модулі створено, щоб вирішити критичні проблеми у сфері протидіїї мові ворожнечі, сприяти розумінню та прийняттю, а також озброїти людей інструментами для сприяння позитивним змінам. Кожен модуль фокусується на конкретній сфері, що має важливе значення для побудови інклюзивного та шанобливого суспільства. Модулі доступні на сайті проєкту: https://lgbtiqyouthnet.eu/open-educational-resources/ 

- Навчились протидія мові ворожнечі та стереотипам через побудову альтернативних та контр-наративів. Ця практика була організована через аналіз наративів у народних казках та популярних мультфільма, а також через побудову їх альтернативних фіналів, заснованих на правах людини та культурному різномаїтті.

“Було приємно працювати з такою зацікавленою аудиторією! Важливо, що ми не лише говорили про проблему мови ворожнечі, а й розглядали конкретні методи протидії. Ми завжди раді ділитися знаннями, досвідом та допомагати змінювати цей світ на той, що будується на правах людей, толерантності та рівності. Вірю, що отримані знання допоможуть  змінювати суспільство на краще”, - відзначила тренерка Олена Арутюнян.

“Сьогодні разом з вами ми дослідили, як гендерні наративи формуються через казки і обговорили їхній вплив на суспільне сприйняття ролей жінок і чоловіків. Було важливо побачити, як традиційні сюжети можуть як зміцнювати стереотипи, так і слугувати інструментом для їхнього переосмислення. Жваві дискусії, аналіз знайомих історій під новим кутом і практичні вправи про Шрека, Фіону, Красуню, чудовисько та віслюка зробили цей захід надзвичайно динамічним, позитивним  та неймовірно креативним!”, – додає тренерка Тетяна Нечепуренко.

Учасниця презентації Марина поділилась враженнями: “Цей захід відкрив для мене новий погляд на проблему мови ворожнечі. Було дуже корисно розібратися, як вона проявляється в онлайн-просторі та як ми можемо цьому запобігати, а обговорення викликів, з якими стикається ЛГБТІК+ спільнота та інші вразливі групи, показало, наскільки важливо говорити про толерантність і взаємоповагу. Обов’язково буду застосовувати отримані знання у своїй діяльності. Окрема подяка за освітні ресурси, які допоможуть надалі працювати в цій сфері”.

Також нагадуємо, що на сайті Інкубатору демократичних ініціатив доступні освітні матеріали з тематики запобігання та протидії мові ворожнечі. Запрошуємо ознайомлюватись та використовувати.

 

Презентацію організовано в межах міжнародного проєкту «Протидія ЛГБТІК+ молоді мові ворожнечі онлайн». Країни-учасниці проєкту: Франція, Україна, Данія, Німеччина, Ірландія. Мета проєкту – розробити набір ресурсів, які допоможуть боротися з мовою ворожнечі, спрямованою проти ЛГБТІК+ в інтернеті, кількість якої зростає. Проєкт реалізують ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» (Україна), European Center for Human Rights (Франція), Outside Media & Knowledge UG (Німеччина), MOMENTUM Marketing Services Limited (Ірландія), European Elearning Institute (Данія) за підтримки Ерасмус+.

photo_2025-02-13_18-24-36


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Кіптівська та Ріпкинська громади на Чернігівщині планують публічне обговорення проєктів Статутів громад

Користь геопросторових технології ГІС та ДДЗ для зеленого відновлення громад

Українські екологічні ГО запрошують взяти участь в опитуванні

Вплив припинення фінансування USAID на громадський сектор України: результати дослідження

Найголовніше з пресконференції щодо програми заходів до Дня Героїв Небесної Сотні 2025

Створено Всеукраїнську премію для школярів «15 до 15»