Навчання універсальної журналістики для мешканців громад Одещини: як це було

15 грудня жителі/-ки громад Одеської області, які взяли участь у проєкті розбудови гіперлокальної мережі кореспондентів Суспільного, завершили навчальний курс із мультимедійної журналістики. Роботи ...

600x400_Одеса
Навчання універсальної журналістики для мешканців громад Одещини: як це було

15 грудня жителі/-ки громад Одеської області, які взяли участь у проєкті розбудови гіперлокальної мережі кореспондентів Суспільного, завершили навчальний курс із мультимедійної журналістики. Роботи зараз аналізує команда Суспільного і згодом обере тих, хто стане гіперлокальним кореспондентом/-ою Суспільне Одеса у своїй громаді, та розповідатиме про неї на всю країну.

Читайте також: Суспільне Одеса отримало 36 заявок на навчання мультимедійної журналістики

Навчання охопило весь процес створення журналістського матеріалу за стандартами Суспільного мовника: від розробки теми та підготовки до знімань та монтажу. Крім практичних вправ, учасникам розповіли, чому важливо проводити фактчекінг, як протидіяти дезінформації, перевіряти факти та розвивати критичне мислення, а також познайомили з принципами конвергентної журналістики. 

Учасники/-ці  поділилися враженнями про співпрацю з тренерами проєкту та командою Суспільне Одеса.

Наталя Гаврилова, Ізмаїл: «Для мене цей проєкт став можливістю спробувати свої сили та дізнатися багато нового. Я дуже дякую тренерам за можливість навчатися, за знання та практичні  вміння, які тепер я буду використовувати в своїй професійній діяльності. Щиро дякую всій команді за те, що були з нами. Мені було приємно бути частиною цього проєкту».

Віталій Кирилюк, Балта: «Моя мотивація участі у проєкті – мрія стати журналістом. Навчання від Суспільного стало моїм квитком у цю професію. Навчання виявилось дуже корисним. Багато актуальної інформації від тренерів, які можуть зрозуміти кожного студента і відповісти на будь-яке питання. В цьому і полягає суть навчання, тому що ми зможемо переймати професійні знання від професіоналів. Також мене мотивувало те, що, на мою думку, Суспільне – це саме про історію людей, про яку я хочу говорити в своїй громаді. Я бачу, що поряд зі мною живуть неймовірні люди, які кожен по-своєму вносить свій внесок як у нашу Перемогу, так і в майбутнє нашої країни».

Тетяна Гавриленко, Кілія: «Я долучилася до проєкту, тому що Суспільне близьке мені по духу і я би хотіла стати частиною цієї потужної команди, стати голосом громади. Під час навчання я дізналась багато нової інформації, деталі, які, я впевнена, знадобляться мені в моїй журналістській діяльності. Наше навчання пройшло на одному подиху. Дякую Суспільному».

В’ячеслав Вірич, Березівка: «До проєкту я долучився з великим бажанням працювати на Суспільному. Усі тренери доносили до учасників максимальний обсяг матеріалу. Я думаю, що в голові у кожного відклалися практичні поради, які треба застосовувати на практиці з урахуванням усіх рекомендацій».

Альона Мовчан, Херсон: «Хочу подякувати Суспільному за цей чудовий курс, за нові знання, які я отримала. Вони дуже корисні, бо скільки б ти не працював у сфері, не завжди можеш встигати за якимись оновленнями. Я раніше працювала в журналістиці, а зараз більш у культурній сфері, тому все те, що мені давали було для мене новими знаннями. Дякую за аналіз і роботу. Суспільне робить дива і людей розумнішими».

Читайте також: Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу кореспондентів: команда зустрілася з громадами Одещини

Володимир Сліпець, Чорноморськ: «Я вирішив долучитися до цього проєкту, тому що побачив open call для всіх бажаючих. Вважаю, що отримані навички та знання обов’язково мені знадобляться у формуванні дописів, статей і різних корисних матеріалів для молоді Чорноморської громади та загалом Одеської області. Найбільше всього мені запам’яталися тренери, тому що у них багато знань та навичок, якими вони змогли з нами поділитися. Буду намагатися всім користуватися у майбутньому, щоб не робити типових помилок».

Володимир Багненко, Херсон: «Я народився і виріс у Херсоні. Зараз не знаходжусь там, але постійно їжджу допомагаю, волонтерю і хочу бути більше корисним для рідного міста та громади, тому долучився до навчання Суспільного. Я вдячний за конкретні практичні поради та завдання, деякі прості, деякі складні. Для мене навчання від Суспільного – це якісний продукт, за який щиро дякую і рекомендую всім, хто також буде долучатись і продовжувати навчатись».

Навчання тривало чотири тижні і включало теоретичні онлайн-лекції та практичні завдання. Тренерами-менторами для команд стали: 

  • Ангеліна Карякіна, медіаменеджерка та журналістка, радниця голови правління Суспільного Мовлення;
  • Анна Цигима, режисерка документальних проєктів і фільмів Лабораторії Журналістики суспільного інтересу;
  • Лук’ян Галкін, виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура;
  • Євгенія Моторевська, українська журналістка й відеопродюсерка документальних проєктів, керівниця відділу журналістських розслідувань The Kyiv Independent.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільша незалежна медіакомпанія України — розбудовує гіперлокальну мережу журналістів, які працюватимуть у своїх громадах. У жовтні команда Суспільне Одеса в рамках комунікаційного туру відвідали десять громад та проїхали близько 2700 кілометрів за шість днів.  Майже шістсот жителів Ізмаїльської, Кілійської, Ренійської, Арцизької, Білгород-Дністровської, Березівської, Балтської, Кодимської, Подільської та Чорноморської громад Одещини відвідали  зустрічі з командою Суспільного.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

На Одещині 一  це телеканал Суспільне ОдесаУкраїнське радіо Одеса та цифрові платформи: 

* Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів

Одеса приєдналася до європейської культурної мережі Culture Next

Голоси Півдня: обмін досвідом між Львовом і Херсоном для економічного відновлення та підтримки зайнятості

Ментальне здоров’я діток Березанщини, що мають особливі освітні потреби