Не боятися ШІ, а використовувати його ефективно: ключові поради з вебсемінару АУП
18-19 листопада Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела вже сьомий вебсемінар “Штучний інтелект і медіаграмотність: інструменти та рекомендації”. Сучасні ...
Додано:
aup
18-19 листопада Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела вже сьомий вебсемінар “Штучний інтелект і медіаграмотність: інструменти та рекомендації”.
Сучасні технології відкривають нові горизонти, але разом із можливостями приносять і виклики. На вебсемінарі експерти обговорили, як штучний інтелект, зокрема великі мовні моделі, впливають на медіаосвіту та професійну діяльність. Тренери наголосили на важливості зваженого впровадження ШІ у роботу, поділилися практичними порадами та наголошувати на необхідності критичного підходу до технологій.
Валерій Іванов, президент Академії української преси, доктор філологічних наук, професор, зазначив: “Великі мовні моделі або штучний інтелект несуть як можливості, так і загрози. Треба чітко розуміти, на що вони здатні, та як їх можна використати. Саме на це був спрямований наш вебсемінар”.
Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм АУП, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського ОІППО, зауважив: “Головне при використанні інструментів ШІ – не намагатися охопити все і одразу, оскільки це легкий шлях до розчарування. Спробуйте якісно виконати конкретне завдання для вашої роботи, вивчіть можливості 2-3 різних інструментів, поступово удосконалюючи навички. Вже після цього можна розширювати поле своїх знань, відкриваючи нові додатки та платформи й збільшувати перелік задач для їх застосування”.
Андрій Юричко, медіатренер, журналіст, кандидат філологічних наук, викладач КНУ імені Тараса Шевченка, прокоментував: “Рік назад великі мовні моделі (LLM) були диковинкою, якими можна було погратися. Сьогодні це інструмент, вміти користуватися яким треба обовʼязково”.
А хто не зміг доєднатися цього разу, попереду ще 2 вебсемінари, тож реєструйтесь за посиланням.
Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland
За підтримки Федеративної Республіки Німеччина