Не чекати, а починати власну справу. Які переваги інклюзивного бізнесу?
Щороку 21 березня у світі відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Це — чудовий привід подумати про проблеми людей з інвалідністю та можливості їхньої реалізації. Тим більше, що ...
Додано:
Платформа соціальних змін
Щороку 21 березня у світі відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Це — чудовий привід подумати про проблеми людей з інвалідністю та можливості їхньої реалізації. Тим більше, що останнім часом питання інклюзії в Україні обговорюється все активніше.
Однак люди з інвалідністю все ще стикаються з бар’єрами — як при пошуку роботи, так і засновуючи власний бізнес. Серед них — неінклюзивність громадського простору, недостатня представленість інтересів людей з інвалідністю у владі, неготовність роботодавців витрачати кошти для облаштування спеціальних робочих місць.
Хорошою можливістю забезпечити гідне життя собі та своїй родині та ні від кого не залежати є соціальний бізнес. До того ж, заснувавши власне соціальне підприємство, ви зможете змінити не тільки власне життя, а й вплинути на долю інших. Про ці та інші переваги інклюзивного бізнесу читайте в матеріалі від Української соціальної академії.
Знайти себе в улюбленій справі
Готуючи цю статтю, ми зайшли на відомий український сайт для пошуку роботи — і побачили чимало вакансій для людей з інвалідністю. На жаль, жодну з них не можна назвати роботою мрії. Здебільшого, людям з інвалідністю пропонують низькооплачувані посади. Так, ми натрапила на вакансії прибиральника, оператора колл-центру та продавця.
Мати гнучкий графік та доступне робоче місце
Зараз серед вакансій для людей з інвалідністю переважають пропозиції віддаленої роботи. Це здається логічним рішенням — зважаючи на критично низьку кількість офісів, адаптованих до потреб людей з інвалідністю. Проте на роботі ми не тільки виконуємо певний перелік задач, але й комунікуємо з колегами, працюємо та професійно розвиваємось.
Звісно, можна чекати на ініціативу з боку влади чи бізнесу. Але набагато простіше — створити свій бізнес та власні правила гри.
Можливість гідно заробляти
Робота на соціальному підприємстві надає можливість розвиватись професійно та отримувати за свою працю ринкову зарплату. Це особливо важливо для вразливих категорій населення, якими є люди з інвалідністю. Адже зараз розмір соцвиплат для людей з інвалідністю становить близько 3000 гривень.
Допомогти реалізуватись іншим
Більшість людей, які приходять до соціального бізнесу через те, що вони зіткнулись в своєму житті із проблемою, знайшли її рішення — та хочуть поділитись ним з іншими. В спільноті людей з інвалідністю дуже добре розвинена взаємодопомога — доказом цього є багато кейсів інклюзивних соціальних підприємств, які вже працюють в Україні.
Як почати власний інклюзивний соціальний бізнес?
Часто, коли підприємці хочуть щось зробити, то не знають з чого почати. Кожен, хто пробував відкрити власну справу знає, яку кількість перешкод доводиться долати на старті. Створення унікального продукту, пошук інвестицій, просування та конкуренція — тільки частина питань, які доводиться вирішувати. Особливо зважаючи на кількість перешкод, які мають долати люди з інвалідністю.
Але, як показує досвід, найголовніше — рухатись вперед, показувати правильний приклад та навчитись вести діалог. Тож сподіватимемось, що найближчим часом ми побачимо більше кейсів, якими можна надихатись — адже Українська Соціальна Академія зовсім скоро анонсує програму для людей з інвалідністю. Дізнатись про старт набору можна буде на сторінці Академії у Фейсбуці.