Не проблемами єдиними: у Березнегуватській громаді існує повноцінне укриття

Команда ГО «Проти Корупції» вже звикла, що чиновники, мʼяко кажучи, не в захваті від моніторингів та контролю відбудови, та коли цей процес відбувається із залученням майже всіх стейкхолдерів, то й ...

Додано:
alyona2329

тренінг менеджер телефон
Не проблемами єдиними: у Березнегуватській громаді існує повноцінне укриття

Команда ГО «Проти Корупції» вже звикла, що чиновники, мʼяко кажучи, не в захваті від моніторингів та контролю відбудови, та коли цей процес відбувається із залученням майже всіх стейкхолдерів, то й ситуація інша. 

Ледве не єдиним закладом, який радо представив результати відновлення укриття, є Березнегуватський професійний ліцей. 4 облаштовані класи, 2 приміщення для ночівлі учнів, кабінет із сучасним обладнанням, зокрема для 3-D моделювання, місце для нетворкінгів – все це показали нам представники/-ці закладу (див. фото 1, 2, 3, 4)

зображення_viber_2024-08-20_15-08-23-023 зображення_viber_2024-10-17_20-23-53-413

зображення_viber_2024-10-17_19-50-11-436 Знімок екрана 2025-02-04 о 16.21.38

Вразило те, що процес створення безпечного освітнього простору відбувався як складання пазлів: 3 млн грн залучили з місцевого бюджету, 34 тис. грн та новітнє обладнання отримали активістки закладу в межах грантових конкурсів від громадської організації. В громаді це єдине повноцінне укриття. Відомо навіть, що існують пропозиції від місцевої ОМС щодо спільного користування укриттям зі школами селища, однак представники/-ці таких закладів не приймають їх.

Не хочемо розчаровувати, та на жаль безбарʼєрністю в просторі безпеки не порадували (див. фото 5, 6). Відсутні доступні входи/виходи з укриття, подекуди високі пороги, незручна вбиральня для маломобільних людей – ці моменти варті уваги та змін. 

Чомусь так склалося, що заклади освіти не беруть до уваги кількість маломобільних людей, яка невпинно зростає, особливо в умовах війни. Крім таких людей та дітей, є й учні/-иці та вихованці/-иці з особливими освітніми потребами (далі – ООП). За даними дослідження від Міністерства освіти і науки України ДНУ «Інститут освітньої аналітики», побачили невтішну картину щодо наявності закладів безпеки. Облаштовані укриття наявні у 55,8 % закладів дошкільної освіти, а майже третина з них (30,4 %) розташовані на певній відстані. Ба більше – лише у 5,8 % укриттів, де перебувають діти з ООП, створено умови для їх навчання й виховання (пандуси та поручні, ліфти (підйомники), тактильна плитка, куточок для усамітнення, зменшення шуму й освітлення тощо). За нашими спостерженнями в межах проєктів, така ситуація з безбарʼєрністю склалася у багатьох закладах соціальної та критичної інфраструктури.

Хоч радість часто ходить із сумом, та все таки наша команда пишається тим, що завдяки підтримці міжнародних партнерів та громадських інституцій, зокрема моніторингу, є перспектива змін на краще. Команда ГО «Проти Корупції» активно працює задля підвищення громадянських компетенцій та здатності громадськості брати участь у суспільному житті, використовуючи можливості впливу на процеси раннього відновлення локального рівня. Вже другий подібний проєкт показав, що доцільно через партнерські відносини максимально залучати ОГС до проведення контролю за Відбудовою. Зовсім скоро презентуємо чудові ідеї, які сприятимуть покращенню процесу відбудови та відновлення, зокрема через залучення громадськості.

«Метою нашої діяльності є підвищення громадянських компетенцій та здатності громадськості брати участь у суспільному житті, використовуючи можливості впливу на процеси раннього відновлення локального рівня. Вже другий подібний проєкт показав, що доцільно через партнерські відносини максимально залучати ОГС до проведення контролю за Відбудовою.

Не всі ОГС мають спроможність бути партнерами для ОМС, для цього організація має мати досвід, фаховість у певній сфері та знання щодо налагодження партнерства та бачення вирішення певних питань. Плануємо допомогти ОГС ставати такими партнерами через систему надання послуг, навчання та менторський супровід», — зазначив голова ГО «Проти Корупції» Юрій Путря.

Знімок екрана 2025-02-04 о 16.21.55 Знімок екрана 2025-02-04 о 16.22.08

Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту «Відновлення з прозорістю: громадський контроль за відбудовою соціальної інфраструктури Баштанщини», що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту «Контроль витрат на відновлення», який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю «Проти Корупції» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт «Контроль витрат на відновлення» впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО «Технології прогресу».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Попри фінансові труднощі: Проєкт “SOS-Психологія” продовжує свою роботу з підтримки людей у час війни

Брудна хмара пилу накриє Україну 6 лютого: експерти радять, як захистити своє здоров’я

50 відтінків вражень від процесу відбудови/відновлення або як освітяни турбуються про навчання дітей

Реальність відбудови: чи справді соціальна інфраструктура готова до нових викликів?

Особливості моніторингу ГО «Проти Корупції»: виклики та перешкоди