Не вестися на маніпуляції: в Одесі відкрили VR-інсталяцію «Пропагандаріум»

Інсталяція працюватиме до 31 серпня (щодня, окрім понеділків) з 11:00 до 19:00 за адресою: пров. Чайковського, 14.Тимчасовий «Музей пропаганди» зібрав найбільш відомі та резонансні зразки ...

Додано:
Internews Ukraine

FSH_5657
Не вестися на маніпуляції: в Одесі відкрили VR-інсталяцію «Пропагандаріум»

Інсталяція працюватиме до 31 серпня (щодня, окрім понеділків) з 11:00 до 19:00 за адресою: пров. Чайковського, 14.

Тимчасовий «Музей пропаганди» зібрав найбільш відомі та резонансні зразки кремлівської пропаганди на телебаченні, онлайн-медіа та в соціальних мережах. Там само працюють й унікальні лікарі-фейкологи. Вони вимірюють рівень «кисельових» у крові гостей та перевіряють їхній рівень медіаграмотності. А завдяки окулярам віртуальної реальності відвідувачі ознайомляться з головними наративами кремлівської пропаганди і порадами, як не вестися на подібні маніпуляції.

«Наша інсталяція допомагає з’ясувати, наскільки критично люди сприймають інформацію та чи легко піддаються на маніпуляції. Вона дозволить відвідувачам сформувати для себе кілька простих принципів розумного медіаспоживання, яке сьогодні є таким же важливим, як і вміння користуватися комп’ютером», – зазначила на відкритті Джиліан Маккормак, директорка Internews в Україні.

Одеса стала третім містом, де відкрився «Пропагандаріум». До цього інсталяція проходила у Краматорську та Києві на фестивалі Atlas Weekend.

«Велика кількість відвідувачів в обох містах та їх реакція на інсталяцію показала, що запит на подібні проекти в суспільстві існує. Люди хочуть стати більш медіаграмотними. І наше завдання – зробити їх такими», – підкреслила Наталя Руденко, старша менеджерка ГО «Інтерньюз-Україна».

Окрім журналістів та одеситів, на відкриття інсталяції завітали і медіаексперти.

Зокрема Павло Колотвін, голова Інституту політичної інформації, зазначив, що в інформаційному просторі Одещини спостерігається позитивна динаміка: журналісти стали приділяти більше уваги питанням медіаграмотності, оскільки розуміють важливість подібних навичок. А викладачка журналістики Дарина Дворніченко зауважила, що лекції з медіаграмотності наявні у навчальних програмах і розвиток цих навичок все більше досліджується в університетах.

Інсталяція проходить у рамках «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Фотозвіт з відкриття можна переглянути за посиланням.

Facebook-подія: https://www.facebook.com/events/343343946576934/


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я