Не вірте антиєвропейській пропаганді: немає жодних квотних обмежень для українського експорту в ЄС

Деякі бізнесмени в Україні нещодавно ще раз і знову висловили думку, що торговельна угода між ЄС і Україною є сприятливішою для країн-членів Євросоюзу, аніж для України, тому що вона передбачає ...

ЄС
Не вірте антиєвропейській пропаганді: немає жодних квотних обмежень для українського експорту в ЄС

Деякі бізнесмени в Україні нещодавно ще раз і знову висловили думку, що торговельна угода між ЄС і Україною є сприятливішою для країн-членів Євросоюзу, аніж для України, тому що вона передбачає запровадження квот для певних категорій сільськогосподарської продукції. Це абсолютно неправильне розуміння того, чим насправді є «тарифні квоти», передбачені поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі.

Ці тарифні квоти означають, що перед набуттям чинності угоди, українські експортери до ЄС сплачували мито за першу експортовану тону продукції, а тепер вони можуть здійснювати безмитний експорт до певної квоти. У такий спосіб навіть якщо фактично така квота здається обмеженням, у дійсності вона відкриває ринок для такої продукції, а не вводить додаткові обмеження. Окрім того, тарифні квоти не містять обмежень щодо загальної кількості експортованих продуктів, адже можливо експортувати навіть перевищивши квоту, але у такому випадку має бути сплачено мито.

У 2015 році Україна експортувала деякі продукти, перевищивши квоти, – наприклад, мед (торік Україна перевищила свою тарифну квоту щодо цього продукту учетверо), сік (тарифна квота перевищена усемеро), кукурудза (тарифна квота перевищена майже у 20 разів) тощо.

Джерело: Представництво Євросоюзу в Україні


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Громади зможуть рахувати кількість відходів від руйнувань за уніфікованим методом

Суд зобов’язав комунальне підприємство провести облік дерев у зеленій зоні

Розробка команди з Львівщини увійшла в трійку європейських інноваційних бізнес-проєктів 2024 року

Рух відкритих даних: досвід Великобританії для транспарентності місцевої влади на Харківщині та в Україні

ZDOROVI отримали від МОЗ статус критично важливого підприємства у військовий час для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення

ІДІ розпочинає проєкт спрямований на людей з інвалідністю в постраждалій від війни Україні