Неформальна освіта в дії

6 травня завершився дводенний семінар по підготовці гідів до роботи на виставці  "Кожен має право знати свої права", який відбувся на базі учнівського врядування міста Ужгорода "КОРЗО". Участь взяли ...

Додано:
zakhromada

Закарпатська громада
Неформальна освіта в дії

6 травня завершився дводенний семінар по підготовці гідів до роботи на виставці  “Кожен має право знати свої права”, який відбувся на базі учнівського врядування міста Ужгорода “КОРЗО”. Участь взяли 22 особи серед яких учні, вчителі, студенти та громадські активісти. По результатам семінару були підготовленні гіди які будуть проводити протягом місяця  мандрівну виставку в місті Ужгороді.

DSC_0040DSC_0252

Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки “Кожен має право знати свої права” організовано програмою USAID “Права людини в дії”, яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, в рамках Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”.

“Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів”, – зазначив Кінаш Андрій, тренер Всеукраїнської програми «Розуміємо права людини», член правління ГО “МАРТ”.

Кінаш

Мандрівна експозиція “Кожен має право знати свої права” є мобільним навчально-методичним засобом і складається із 25 панелей, що містять стислі тексти та візуальну інформацію про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини. Експозиція є своєрідним майданчиком для дискусії, навчання та дій спрямованих на підтримку та захист прав людини.

Виставка була створена громадською організацією “МАRТ” за підтримки МФ “Відродження”. За 4 роки мандрівна експозиція відвідала більшість областей, побувала в великих містах, містечках та селах.

Всі дії за цим унікальним проектом спираються на потенціал активістів, які отримали підготовку в рамках освітньої програми “Розуміємо права людини”, але потребують підтримки в своїй активності.  Серед випускників цієї програми є також і Ужгородці.

Освітні екскурсії тривають 40-60 хвилин і включають в себе як безпосередньо інформаційно-навчальний блок, так і обговорення найбільш актуальних для відвідувачів питань щодо прав людини та можливостей їх захисту.

“Чинником формування громадянського суспільства є сфера неформальної освіти, яка набуває популярності. І сьогодні ми маємо змогу реалізувати її за підтримки управління освіти Ужгородської міської ради. Результатом подібної співпраці є зацікавленість молоді в подібному навчанні. Що з часом реалізується в активні громадянські позиції”, – наголосив Кондратюк Борис, координатор громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Ужгород.

Кондратюк

10 травня о 15.30 у приміщенні Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 за адресою наб. Православна, 24 Ф, відбудеться урочисте відкриття виставки.

Партнерами виставки в місті Ужгород виступили: ГО ” Самоврядування  молоді “Інсайдер”, управління освіти Ужгородської міської ради, учнівське врядування міста Ужгорода “КОРЗО”, ГО “Закарпатська громада”, Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10, Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 – ліцей “Лідер”.

Фото: Євгенія Кость

Прес-служба ГО “Закарпатська громада”


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я