Неповна зайнятість та дистанційна робота у міжнародних і європейських стандартах з питань праці

16 липня 2020 року відбувся четвертий онлайн-тренінг у межах літнього марафону, який складається з шести онлайн-тренінгів із міжнародних та європейських стандартів із питань праці, проєкту ЄС-МОП «На ...

Додано:
Veronika5263

Онлайн-сервіс для макетування е-книги у мережі бібліотек Рівного
Неповна зайнятість та дистанційна робота у міжнародних і європейських стандартах з питань праці

16 липня 2020 року відбувся четвертий онлайн-тренінг у межах літнього марафону, який складається з шести онлайн-тренінгів із міжнародних та європейських стандартів із питань праці, проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні». Цього разу розглянули питання неповної зайнятості та дистанційної роботи.

«Зараз неповна зайнятість практикується дедалі частіше. Вона надає роботодавцям гнучкості в організації праці та управлінні робочим часом. Водночас неповна зайнятість дозволяє працівникам гармонізувати робочий час та особисте життя, полегшує адаптацію роботи до працівників з уразливих груп та відкриває доступ до формального ринку праці широкому колу працівників, які в іншому разі були б безробітними або залученими до незадекларованої праці. Враховуючи, що в Україні дедалі більше людей працюють неповний робочий день, необхідно забезпечити умови, щоб вони не зазнавали дискримінації у порівнянні  з тими, хто працює повний робочий день. Ось чому ми підвищуємо обізнаність щодо міжнародних і європейських  трудових норм. Вони є основою для регулювання неповної зайнятості на національному рівні», — зазначив Антоніу Сантуш, менеджер проєкту ЄС-МОП.

«Крім того, враховуючи поширення дистанційної роботи  як способу фізичного дистанціювання для попередження інфікування на коронавірус на робочих місцях, ми також розглядаємо дистанційну роботу з огляду на міжнародні та європейські інструменти», — підсумував Антоніу Сантуш.

Близько 500 національних фахівців, що представляють законодавчі й виконавчі органи влади та соціальних партнерів, обговорили, як неповна зайнятість має регулюватися на національному рівні відповідно до міжнародних та європейських стандартів із питань праці. Учасники ознайомилися з низкою понять щодо неповної зайнятості й дистанційної роботи та обговорили основні правові аспекти, які слід враховувати при розробленні законодавства про такі режими роботи. Практичні завдання дали можливість краще зрозуміти, як ці стандарти можуть застосовуватися на практиці.

Представлений Навчальний матеріал про роботу на умовах неповного робочого часу (неповну зайнятість) надає інформацію про відповідні інструменти МОП та ЄС і передбачені обов’язки та права роботодавців і працівників.

Запропонована інфографіка надає короткий огляд основних аспектів неповної зайнятості у міжнародних та європейських стандартах із питань праці.

інфографіка_неповна зайнятість та дистанційна робота-1

Довідкова інформація: Проєкт «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», який фінансується ЄС та впроваджується Міжнародною організацією праці, спрямований на сприяння безпечній, здоровій та задекларованій праці в Україні. Його очікуваним результатом у близькій перспективі є покращення дотримання Україною основних міжнародних і європейських норм із безпеки і здоров’я на роботі (БЗР) та трудових відносин.

За додатковою інформацією звертайтесь до Софії Литвин, національного координатора проєкту ЄС-МОП, +38 050 334 98 87, [email protected].


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи