НЕЦУ: Заходи та матеріали до 30-річчя Чорнобильської аварії
26 квітня 2016 року візначатиметься 30-та річниця Чорнобильської трагедії. Національний екологічний центр України підготував для Вас публікації-брифінги, публічні заходи та корисні контакти, які ...
Додано:
Громадський Простір
26 квітня 2016 року візначатиметься 30-та річниця Чорнобильської трагедії. Національний екологічний центр України підготував для Вас публікації-брифінги, публічні заходи та корисні контакти, які можуть стати в нагоді при підготовці матеріалів на тему Чорнобиля та української атомної енергетики в цілому.
Публікації-брифінги
Національний екологічний центр України зробив підбірку корисних публікацій-брифінгів, які базуються на найновіших даних українських та зарубіжних незалежних дослідницьких центрів, науковців, аналітиків:
- Міжнародна підтримка атомної галузі України (НЕЦУ, 2016)
- Ризики продовження роботи АЕС України
- Факти про атомну енергетику в Україні (НЕЦУ, 2015)
- Стан атомної галузі у світі (World nuclear report, 2014)
- Вплив аварії на Чорнобильській АЕС на здоров’я людей (TORCH Report, 2016)
- Вплив аварії на Чорнобильській АЕС на якість продуктів харчування (Greenpeace, 2016)
Публічні заходи
До річниці трагедії Національний екологічний центр України планує такі публічні заходи:
1) 25 квітня, 17:00 – 20:00.
Відкрита дискусія “Життя після атому” за участі іноземних спікерів:
Ребекки Хармс – Співголова фракції Зелених – Європейський вільний альянс в Європейському парламенті, член Комітету з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС та заступник Комітету з питань охорони навколишнього середовища.
Майкла Шнайдера – незалежний консультант з питань атомної енергетики, співавтор авторитетного щорічного звіту про стан атомної енергетики в світу (World Nuclear Industry Status Report). Протягом 28 років був консультантом з питань атомної енергетики Європейського Парламенту, Європейської Комісії, МАГАТЕ, Французького інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки, ЮНЕСКО, міжнародного офісу Greenpeace та багатьох інших як державних так і громадських організацій.
Тобіаса Мюнхмайера – заступник директора з питань енергетичної політики, Greenpeace Німеччина. Експерт з ядерної енергетики та спеціаліст з Чорнобильської аварії. Останні 20 років вивчає наслідки катастрофи.
Місце проведення буде повідомлено додатково.
Повідомте нас, якщо ви зацікавлені в участі в заході або в інтерв’ю зі спікерами.
2) 14 травня, 11.00 – 22.00, галерея АртПричал.
Фестиваль ядерного стресу “Реакція”.
https://www.facebook.com/
На фестивалі ми створимо простір, у якому здавалось би нудна та складна тематика перетвориться на цікаву, творчу та зрозумілу кожному та кожній.
Чорнобильська катастрофа — це не перегорнута сторінка історії, а все ще наше сьогодення. Разом із п’ятнадцятьма досі працюючими реакторами, які несуть загрозу повторення Чорнобиля. Тисячі люди все ще живуть на забрудненій землі, а сама станція не є і не буде безпечним об’єктом ще довгі десятиліття. А ми вже майже про це не знаємо, забули, заколисані офіційною риторикою, що Чорнобиль у минулому.
Але багато хто пам’ятає: молоді натхненні митці творять музику, літератори та свідки пишуть прекрасні твори, фотохудожники віднайшли і зобразили багато цікавого і повчального на теренах закинутої Прип’яті та молодого Славутича, де виросло покоління «дітей Чорнобиля». На фестивалі це все можна буде побачити, доторкнутися і врешті зрозуміти те, чого не зрозуміли тоді — безпечної атомної енергетики не існує, зате є альтернатива.
Особисті контакти та коментарі
НЕЦУ підготував для журналістів список корисних контактів: експертів, ліквідаторів, людей, що були переселені із уражених територій.
Щоб отримати коментар від експертів НЕЦУ або необхідний контакт, звертайтеся, будь ласка, до прес-центру НЕЦУ: (044) 362-32-18, [email protected]
Джерело: НЕЦУ