Нова система обміну митною інформацією допомагає Україні та Білорусі боротися з контрабандою на спільному кордоні

Ця профінансована ЄС система обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби між митними відомствами Республіки Білорусь та України (ПРІНЕКС) вже допомогла українським митникам ...

Ця профінансована ЄС система обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби між митними відомствами Республіки Білорусь та України (ПРІНЕКС) вже допомогла українським митникам завадити 240 спробам контрабанди з жовтня поточного року, а вартість вилучених на кордоні товарів збільшилася в 2,3 рази. Про це повідомив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан під час фінальної конференції проекту ПРІНЕКС у Києві 14 грудня 2015. «Система виправдала себе», – зазначив пан Білан.

Система ПРІНЕКС, яка була розроблена та встановлена за фінансування ЄС у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), покликана унеможливити підміну документів між двома пунктами контролю та ввезення дороговартісних товарів до країни призначення під виглядом дешевих продуктів. Система покликана полегшити роботу митників та сприяти доброчесним перевізникам і постачальникам товарів. Як підкреслив Заступник Голови Державного митного комітету Республіки Білорусь Сергій Борисюк, усі ці позитивні зміни також сприятимуть поліпшенню інвестиційного клімату в регіоні.

Створення і запуск системи ПРІНЕКС відбулися в рамках Флагманської Ініціативи Східного партнерства ЄС із інтегрованого управління кордонами, основна мета якої – наблизити процедури перетину кордону до європейських стандартів і вимог. Нова електронна система є складовою розвитку пан’європейського транспортного коридору «Гельсінкі – Клайпеда – Александруполіс».

«У рамках Східного партнерства Євросоюз прагне не лише зміцнити зв’язки зі своїми сусідами, але й сприяти зовнішньо-економічним зв’язкам та транскордонній мобільності українських та білоруських економічних операторів, а також компаній із ЄС», – зазначив Добромір Хрістов, керівник сектору з питань управління кордонами Представництва ЄС в Україні.

Щоб оцінити вплив проекту на товарообіг, МОМ проведе якісний аналіз торгівельних потоків і контрабанди товарів за підсумками проекту і порівняє його з даними за попередні роки. Наступним кроком у модернізації українських та білоруських фіскальних і митних служб, що зараз обговорюється між двома країнами та Євросоюзом, може стати створення системи автоматизованого відео-контролю за рухом товарів та транспортних засобів.

Довідкова інформація:

Система ПРІНЕКС була розроблена та встановлена для Державної фіскальної служби України та Державного митного комітету Республіки Білорусь, а також перевізників та членів бізнес-спільноти, як частина фінансованого ЄС проекту, що впроваджувався представництвами МОМ в Україні та Білорусі у співпраці з Міжнародним центром розвитку міграційної політики. Загальний бюджет проекту ПРІНЕКС становив близько 4 млн. євро, 80% з яких було витрачено на придбання сучасного цифрового обладнання і програмного забезпечення і 20% – на проведення тренінгів та професійну підготовку співробітників митних органів на місцях.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи