Новобілоуська громада працює над своєю стійкістю
Третє засідання Діалогової платформи пройшло в селі Новий Білоус 28 червня 2024 року. Діяльність платформи покликана посилити участь жителів громади у процесах відновлення.На важливості активної та ...
Додано:
DobroCN
Третє засідання Діалогової платформи пройшло в селі Новий Білоус 28 червня 2024 року. Діяльність платформи покликана посилити участь жителів громади у процесах відновлення.
На важливості активної та змістовної участі жителів у плануванні відновлення та розвитку громади наголосив керівник проєкту Олександр Підгорний.
Під час обговорення учасники визначили, що громада має більше концентруватись на відновленні та посиленні економічного потенціалу. Громада розташована поряд з Черніговом, і це є перевагою. Варто працювати над питаннями розвитку:
- логістичного бізнесу,
- пакування,
- сортування,
- переробка продукції.
На сьогодні питання повернення людей не стоїть так гостро, адже під час окупації більшість жителів просто не мали змоги виїхати і залишились в громаді. Жителі громади більше стурбовані демографічною ситуацією. Населення має поважний вік і треба створювати привабливі умови для життя молоді. І починати треба з працевлаштування чи гарних умов для відкриття свого бізнесу, а також доступним житлом.
Ще одним важливим напрямком розвитку громади є налагодження міжнародної співпраці. Новобілоуська громада брала участь у міжнародній конференції з питань відновлення України в Берліні в червня 2024 року (Ukraine Recovery Conference – URC2024). Дві третини громад України не мають партнерів за кордоном, відповідно, не мають досвіду співпраці з представниками Європейського Союзу. Враховуючи процес наближення України до ЄС, громадам вже зараз потрібно налагоджувати прямі контакти і обмінюватись досвідом. Ми можкмо бути не тільки отримувачами допомоги, але і презентувати досвід стійкості та реагування та виклики.
Додаткові генераційні можливості для забезпечення електроенергією громади є викликом, який потребує вирішення в найближчому часі. Наразі це першочергове завдання для влади.
Окремо стоїть питання безпека дітей під час навчання, облаштування укриттів в школах. Вони мають бути безпечним середовищем для дітей.
Екологія. За останні 10 – 15 років погіршується якість питної води. Відтак скорочується доступ до питної води у жителів. Це впливає також на якість життя.
На завершення заходу голова Новобілоуської громади Дмитро Федорів підкреслив, що громада дуже сильна і дуже стійко відновлюється вже тривалий період і своїми силами також. «Хоч незакритих питань по відновленню ще є і є, але ми всі віримо, що в найближчому майбутньому ми повністю відновимось і будемо жити, навчатися, розвиватися вдома, не боячись ворога-сусіда.»
Діяльність проводиться ГО «Центр Доброчин» в рамках проєкту «Забезпечення участі громадян для ефективного відновлення Новобілоуської громади Чернігівської області» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».