Нововодолазька громада визначає стратегічний шлях розвитку
24 грудня в Нововодолазькій громаді, що на Харківщині, відбулося перше засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку, яку вона розробляє в рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, ...
Додано:
cgmonitor
24 грудня в Нововодолазькій громаді, що на Харківщині, відбулося перше засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку, яку вона розробляє в рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях», що реалізується ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Захід зібрав широке коло представників місцевої влади, громадськості та бізнесу. Модерував обговорення експерт проєкту Володимир Письмак.
Під час засідання учасники обговорили результати опитування жителів Нововодолазької громади щодо життя в громаді, напрямів розвитку та проблем, які потребують вирішення. Далі робоча група провела SWOT-аналіз громади та напрацювала проєкт бачення стратегічного розвитку. Учасники працювали злагоджено і динамічно.
«Ніхто навіть не дивився в телефон — усі були зосереджені та уважні. Розпочали з презентації результатів опитування населення та бізнесу. Для багатьох учасників це було дуже цікаво, адже до робочої групи входять представники різних секторів: старости, громадськість, органи місцевого самоврядування. Ми часто знаємо ситуацію зсередини, але важливо знати, як її сприймають мешканці громади», — розповіла Анна Пікалова, начальниця відділу економічного розвитку та інвестицій Нововодолазької селищної ради.
Результати опитування мешканців і підприємців громади
За словами Сергія Тиндика, керівника ГО «Нововодолазький молодіжний клуб «Джура», опитування дало змогу глибше зрозуміти потреби громади. У ньому взяли участь понад 400 осіб.
«Понад 40% опитуваних склала молодь (25-40 років), 30% склали старші люди (40-50 років). Активнішу участь у опитуванні взяли жінки — 70%, чоловіки — 30%. Також 38% опитуваних склали наймані працівники. 42% респондентів відповіли, що залишилися б жити у громаді, 32% хотіли б, щоб у громаді залишилися жити їхні діти», — розповів Володимир Письмак.
Основними проблемами, які потребують першочергового вирішення, жителі назвали незадовільний стан доріг, брак робочих місць і недостатній рівень інвестицій. У майбутньому свою громаду жителі хочуть бачити екологічно чистою, благоустроєною, з розвиненою інфраструктурою та відремонтованими дорогами.
SWOT-аналіз та основні стратегічні напрями
На засіданні було проведено SWOT-аналіз, який дозволив учасникам визначити фактори, що впливають на розвиток громади. До її сильних сторін віднесли такі характеристики: кваліфіковані трудові ресурси, розвинене підприємницьке середовище та природний потенціал. До слабких сторін — застарілу містобудівну документацію, низьку якість доріг та брак укриттів. За результатами обговорення визначили три стратегічні напрями: розвиток економіки громади, формування комфортного середовища для мешканців та активізація жителів громади.
Сформулювали проєкт стратегічного бачення
Маючи результати дослідження громадської думки та SWOT-аналізу, учасники сформулювали проєкт стратегічного бачення, яке визначатиме напрям розвитку, мотивуватиме громаду та стане орієнтиром для планування.
Отже, стратегічне бачення, на їхню думку, має звучати так: «Нововодолазька громада — це інвестиційно приваблива територія з розвиненою економікою та сучасною інфраструктурою, екологічно чиста, в якій комфортно та безпечно жити». З трьох запропонованих можливих сценаріїв розвитку громади (песимістичний, інерційний і реалістичний) робоча група одноголосно підтримала реалістичний сценарій, який враховує реальні ресурси та можливості для досягнення стратегічних «Я не можу сказати, що ми вже досконало прописали всі стратегічні цілі, але основні напрями визначили. Це був дуже жвавий процес: ми сперечалися, обговорювали, але завжди знаходили спільну мову», — розповідає Анна Пікалова.
Публікацію створено ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» у рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.