Новий курс про інформаційні операції стартував на онлайн платформі «Зрозуміло!»

 На освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!» з’явився безкоштовний навчальний курс від Фонду Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу – про те, як критично сприймати інформацію, ...

Video_Covers_cource_29_3_
Новий курс про інформаційні операції стартував на онлайн платформі «Зрозуміло!»

 

На освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!» з’явився безкоштовний навчальний курс від Фонду Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу – про те, як критично сприймати інформацію, бути стійкими до пропаганди і розпізнавати, де найчастіше маніпулюють під час війни.

Курс складається з тринадцяти лекцій. Над ним працювала Оксана Мороз, засновниця ініціативи з інфогігієни «Як не стати овочем». Із лекцій можна дізнатися, які прийоми застосовують росіяни для маніпулювання в соцмережах та ЗМІ, як використовують для цього додатки, що ними українці активно користуються: фейсбук, ютуб і телеграм. А також почути про новини, джерела (не)достовірної інформації, іноземні медіа тощо.

«Російська пропаганда намагається всіляко перерозповісти свою історію перебігу подій цієї війни: дискредитує українське військово-політичне керівництво, сіє розбрат між українцями, робить “вкиди” та, на жаль, часто успішно заповнює наш і закордонний інформаційний простір дезінформацією та маніпуляціями. Маємо вміти розпізнавати ці впливи та намагатися протистояти їм», – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа. 

Успішно пройдений онлайн-курс гарантує обсяг 0,2 кредиту ЄКТС / 6 академічних годин.

«Важливо відстежувати та аналізувати інструменти, що запускає російська пропаганда для зміни нашого мислення та поведінки, вчитися мінімізувати їхній вплив на власне життя і життя своїх близьких. Від травня 2022 росія змінила свою тактику в нашому інфопросторі. Дивіться курс та дізнайтеся, що зараз на порядку денному в російських інформаційних терористів, та вчіться розуміти, де нами намагаються маніпулювати»,  –  зазначила Оксана Мороз, експертка курсу. 

Онлайн-курс під назвою «Інформаційні операції під час війни: як розпізнати та вберегтися?» є безкоштовним, як і все на Зрозуміло!, та уже доступний для охочих за посиланням.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади