Новий поштовх до розвитку бюджету участі в громадах східних областей України
Таким поштовхом стало відкриття Східноукраїнського Хабу партисипації. Онлайн-конференція, присвячена початку роботи Хабу, відбулася 15-го вересня.Взяти участь в заході, який отримав назву “Сприяння ...
Додано:
Громадський Простір
Таким поштовхом стало відкриття Східноукраїнського Хабу партисипації. Онлайн-конференція, присвячена початку роботи Хабу, відбулася 15-го вересня.
Взяти участь в заході, який отримав назву “Сприяння впровадженню бюджету участі в громадах семи східних областей України” виявили бажання представники близько 90 громад з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей.
Учасників та учасниць привітала Президент Харківського університетського консорціуму, директор Інституту державного управління Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Людмила Бєлова та аташе з питань культури Посольства Сполучених Штатів в Україні Майкл Клосен.
Було презентовано мету діяльності Хабу та основні напрямки його роботи, озвучено чим саме Хаб партисипації може бути корисним у справі впровадження бюджету участі. Серед послуг консультацій експертів з таких питань, як:
- загальні, концептуальні засади бюджету участі,
- вибір, налаштування чи напрацювання власної моделі громадського бюджету,
- формування та вдосконалення нормативно-правових актів, якими регулюється функціонування бюджету участі на території громади,
- формування дорожньої карти впровадження бюджету участі,
- комунікація з мешканцями на різних етапах впровадження громадського бюджету,
- проведення інформаційних кампаній
- вирішення проблемних питань, запобігання негативу, маніпуляцій,
- аналіз процесу впровадження та його вдосконалення,
- тощо.
Запрошені партнери Хабу – Польсько-українська фундація співпраці (ПАУСІ), ГО “SocialBoost”, програма EGAP та Асоціація учасницького розвитку громад, – організації, також активно залучені до справи розвитку громадського бюджету в Україні, розповіли про свою діяльність, власне бачення сучасних трендів партисипації.
Представники Мереф’янської та Старосалтівської громад Харківської області розповіли про свій досвід, особливості та переваги співпраці з профільними організаціями, які допомагали їм впроваджувати бюджет участі.
Яскравим епізодом Конференції було оголошення п’яти громад, які отримають повний супровід впровадження бюджету участі від Хабу. Всього на конкурс надійшло 30 заявок.
Переможцями стали:
Личківська сільська ТГ (Дніпропетровська область)
Званівська сільська ТГ (Донецька область)
Нехворощанська сільська ТГ (Полтавська область)
Краснопільська селищна ТГ (Сумська область)
Донецька селищна ТГ (Харківська область).
Також було зазначено, що Авдіївська громада Донецької області, в якій зараз діє військово-цивільна адміністрація і яка має велике бажання впровадити бюджет участі, також розглядається як претендент на отримання повного супроводу впровадження.
Під час групових обговорень було піднято низку тем, що стосуються вирішення проблем при впровадженні бюджету участі для органів місцевого самоврядування, залучення та активізація мешканців, тощо.
Досить символічним, що Конференція пройшла в Міжнародний день демократії. Зацікавленість громад та активність учасників заходу свідчить про те, що розвиток місцевої демократії є однією з найважливіших потреб та прагнень громад сходу України.
Відео-запис Конференції: https://fb.watch/83klMJOX2Q/
Захід був організований ГС «Харківський університетський консорціум» в партнерстві з ГО “Агенція локальних ініціатив” в рамках проєкту «Східноукраїнський Хаб партисипації» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
……………………………………
Михайло Ізюмський
Джерело: Східноукраїнський Хаб партисипації