Стартує новий проєкт АЮКУ для розвитку мережі юридичних клінік

Асоціація юридичних клінік України (АЮКУ) розпочинає проєкт, спрямований на розвиток юридичних клінік як важливої складової сучасної правничої освіти та посилення їхньої спроможності ефективно ...

Додано:
ALCU

pexels-george-milton-6953964
Стартує новий проєкт АЮКУ для розвитку мережі юридичних клінік

Асоціація юридичних клінік України (АЮКУ) розпочинає проєкт, спрямований на розвиток юридичних клінік як важливої складової сучасної правничої освіти та посилення їхньої спроможності ефективно надавати правничу допомогу українцям в умовах війни. 

Проєкт під назвою «Розвиток мережі юридичних клінік України через посилення національної та міжнародної співпраці» реалізується за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх», й має на меті підвищення ефективності юридичних клінік у наданні послуг із правової, методологічної, інформаційної та освітньої підтримки. 

Юридичні клініки – це дієвий інструмент формування  у студентів-правників необхідних практичних навичок та підготовки їх до реальних викликів правничої професії. Водночас клініки виконують соціальну функцію, надаючи безкоштовну правничу допомогу та займаючись правовою просвітою. Це робить їх особливо важливими у воєнний час, адже вони забезпечують доступ до правничої допомоги для вразливих категорій населення, зокрема тих, хто постраждав від війни. 

«Від початку російської агресії проти України у 2014 році та повномасштабного вторгнення 2022 року юридичні клініки показали, що можуть надавати якісну правничу допомогу та юридичні послуги людям, які постраждали внаслідок війни, через консультації, правову просвіту, інформування в соціальних мережах, налагодження та розвиток співпраці з міжнародними партнерами. Проте для масштабування цієї діяльності на юридичні клініки у всіх регіонах країни необхідно посилення знань та навичок студентів-клініцистів та їх викладачів-кураторів щодо питань, що пов’язаних із війною, а також подальше посилення інституційної спроможності юридичних клінік. Саме на досягнення цих цілей спрямований новий проєкт», – наголосила голова АЮКУ, керівниця проєкту Юлія Ломжець.

Розвиток мережі юридичних клінік та забезпечення їх інституційної сталості є одним із пріоритетних напрямів проєкту АЮКУ. В межах його реалізації, Асоціація зосередиться на завданнях посилення ролі клінічного компоненту в підготовці майбутніх правників, ефективного залучення студентів до надання допомоги постраждалим внаслідок війни та розвитку спеціалізованих юридичних клінік. 

Серед ключових напрямів проєкту: 

  • дослідження проблем у розвитку юридичних клінік правничих шкіл України та посилення інституційної спроможності Асоціації в їх подоланні; 
  • посилення спроможності юридичних клінік через розвиток міжнародного співробітництва; 
  • підтримка спеціалізованої юридичної клініки з питань, пов’язаних із війною. 

У межах проєкту експерти АЮКУ проведуть комплексне дослідження діяльності юридичних клінік українських правничих шкіл, щоб виявити основні тенденції, виклики та проблемні питання, а також визначити способи, як посилити роль клінік у практичній підготовці майбутніх правників. АЮКУ розробить рекомендації щодо того, як інтегрувати клінічну юридичну освіту в ліцензійні вимоги, критерії акредитації програм та стандарти юридичної освіти. Крім того, Асоціація продовжить серію навчальних заходів для кураторів та студентів юридичних клінік, спираючись на досвід успішних українських клінік. 

Розвиток партнерств між українськими правничими школами та їхніми колегами у США, Великій Британії та країнах ЄС є іншим важливим напрямом проєкту. Налагодження співпраці у різних форматах сприятиме впровадженню кращих освітніх практик у діяльність українських юридичних клінік та розширить їх доступ до іноземного досвіду і новітніх підходів у правничій освіті.

Окремий напрям проєкту спрямований на підтримку спеціалізованої юридичної клініки Сумського державного університету, яка займається питаннями репарацій та компенсацій за зруйноване майно, а також іншими правовими питаннями, пов’язаними з війною. В межах проєкту клініка отримуватиме методичну та організаційну допомогу, щоб забезпечити ефективність та сталість її функціонування, а також залучати національний та міжнародний досвід ведення стратегічних справ у співпраці з провідними українськими правозахисними організаціями, зокрема, – Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

 Проєкт «Розвиток мережі юридичних клінік України через посилення національної та міжнародної співпраці» здійснюється  за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Програми «Справедливість для всіх».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Самотоївський ліцей Краснопільської громади Сумської області стає центром соціальної активності та прикладом згуртованості серед прифронтових громад

CyberSafeGirls: замість заборони — профілактика й навчання

Два укриття Новоселівської громади облаштували за підтримки Helvetas Swiss Intercooperation

Презентовано програми бізнес-підтримки LIFT для молоді із малих громад

МПР та СТЕП: у пошуках можливостей розвитку потенціалу релокованих громад Запоріжжя

Понад 70 громад та ОВА пройшли офлайн навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»