Новий закон дав громадам додаткові інструменти у сфері пожежної охорони

U-LEAD ознайомлює зі змінами у законодавстві та пояснює їхнє значення.Закон України № 2750-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної ...

Додано:
havrylenkova

07a7004cc624671c0c3cee0796f1f58d
Новий закон дав громадам додаткові інструменти у сфері пожежної охорони

U-LEAD ознайомлює зі змінами у законодавстві та пояснює їхнє значення.

Закон України № 2750-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони» успішно врегулював їхню діяльність. Про це розповів керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Максим Ткач під час заходу на тему «Новації у правовому регулюванні функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони».

Він повідомив, що відтепер ці підрозділи можуть бути утворені як юридичні особи або їхні відокремлені підрозділи. Створювати їх можуть не тільки органи місцевого самоврядування — з числа осіб, які постійно проживають на відповідній території, а й громадські організації — з числа членів таких організацій, та суб’єкти господарювання — з числа їхніх працівників.

Спікер наголосив, що рішення щодо організації таких підрозділів приймається місцевою радою. Але їхня діяльність має координуватися та погоджуватися з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту – Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

Загалом, метою зустрічі було ознайомити громади з особливостями створення аварійно-рятувальних підрозділів. Також обговорили підготовку та підвищення кваліфікації робітників місцевої пожежної охорони і членів добровільної пожежної охорони, фінансові аспекти, зумовлені набуттям чинності Закону України № 2750-IX.

 “Закон встановлює те, що працівники, долучені до гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій, мають проходити навчання в закладах ДСНС та попередні/періодичні медичні огляди. Ще однією новацією, згідно Закону, є страхування. Обов’язковим, для засновника таких підрозділів, страхування буде з січня 2024 року“, – підсумував Максим Ткач.

Захід відбувся на базі офісу U-LEAD у Донецькій області, участь взяли громади з Донецької, Полтавської, Сумської, Харківської та Черкаської областей.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я