Об’єднання зусиль медиків, соціальних служб і НУО задля телехоспісної допомоги

Однією з альтернатив надання паліативної та хоспісної допомоги є телехоспіс. Послуга полягає на консультуванні психологами, медичними працівниками, фахівцями з соціальної роботи людей на дому за ...

Додано:
Alexander Wolf

news 1 prostir
Об’єднання зусиль медиків, соціальних служб і НУО задля телехоспісної допомоги

Однією з альтернатив надання паліативної та хоспісної допомоги є телехоспіс. Послуга полягає на консультуванні психологами, медичними працівниками, фахівцями з соціальної роботи людей на дому за допомогою телекомунікаційної техніки.

Завдяки Благодійному Фонду «Територія можливостей» (голова – Артем Рудомьоткін) в Одесі стало можливим впровадження інноваційної для міста та України в цілому послуги «Мультидисциплинарний телехоспіс». 

Метою проєкту, який реалізує БО “Асоціація паліативної та хоспісної допомоги”, є стале покращення якості життя та послуг 132 родинам паліативних важкохворих (загалом 400 осіб) в Київському районі м. Одеса шляхом організації мультидисциплинарного спілкування та посилення психосоціальної та духовної підтримки і закупки відповідної комунікаційної техніки (планшети, ноутбук). Власне, Фонд і профінансував цю закупку і подальший розвиток надання послуги.

Цільовою групою є 132 паліативних тяжкохворих, що страждають від таких захворювань: онкологія, стареча деменція, епілепсія у тяжкій формі, розсіяний склероз, постінсультні стани тощо) в Київському районі м. Одеса, віком від 23 до 80+, а також члени родин цих хворих (ще близько 300 осіб), віком від 30 до 60+ років, що проживають у м. Одеса.

У рамках цього проекту кожний тяжкохворий буде отримувати більше послуг (посилиться психологічна і соціальна підтримка тяжкохворих) від більшої кількості надавачів. Надавачі згуртуються, об’єднаються заради допомоги тяжкохворому. Наразі, послуги надаються переважно медичні та патронажні. На психосоціальні аспекти (депресія, страх смерті, втрата сенсу життя тощо) звертається менша увага, аніж потрібна. Послуги стануть більш ефективні, дешевші, збільшиться охоплення населення. До надання послуг можна залучити також і волонтерів. Впровадження такої послуги в Одесі може стати моделлю (взірцем) для інших населених пунктів України.

 Олександр Вольф, БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», [email protected]


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я