Обрано 8 громад для участі у проекті “Малі міста – великі враження”
Початок змін в напрямку децентралізації додав суттєву корективу у процеси бюджетоутворення та фінансування життєдіяльності міст та об’єднаних територіальних громад. Малі міста та об’єднані ...
Додано:
Громадський Простір
Початок змін в напрямку децентралізації додав суттєву корективу у процеси бюджетоутворення та фінансування життєдіяльності міст та об’єднаних територіальних громад. Малі міста та об’єднані територіальні громади, в яких мешкає більш ніж 50 відсотків населення країни, – це реальні індикатори стану держави. В Україні міста із населенням менш ніж 50 тисяч осіб складають біля 2/3 від загальної кількості.
Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини та національної ідентичності.
2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь від процесів. У 2017 році було ініційовано проект «Малі міста – великі враження», що сприятиме подальшому культурно – економічному розвитку територій. Міністерство культури України, зокрема Український Центр культурних досліджень визначені головними координаторами проекту «Малі міста – великі враження», який підтримав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
У рамках проекту, шляхом проведення відкритого конкурсу, експертною радою Міністерства культури України відібрано 8 зі 158 проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною:
- Місто Тростянець Сумської області, проект «Створення культурного бренду міста»
- Місто Тульчин Вінницької області, проект «Леонтович Арт Квартал»
- Місто Острог Рівненської області, проект «Культурний барбакан»
- Місто Чугуїв Харківської області, проект «Репенський пленер»
- Місто Славутич Київської області, проект «Міжнародний фестиваль кіно і урбаністики – 86»
- Село Шарівка Харківської області, проект «Культурний хакатон»
- Місто Гадяч Полтавської області, проект «Фестиваль молодих театрів»
- Вилківська ОТГ Одеської області, проект «Гастрономічний фестиваль Дунайські гостини»
Ці громади отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тис. грн для реалізації проекту а також методичну допомогу в наступному:
- Розробка ексклюзивної ідеї.
- Розробка концепції стартапу.
- Супровід під час реалізації.
- Маркетинговий супровід проекту.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: Створення умов для культурно-економічного розвитку з метою перетворення малих міст у самодостатні, розвиток адміністративних одиниць шляхом збільшення потенціалу власного культурного ресурсу – одна з актуальних можливостей реформи децентралізації. Конкурс продемонстрував велике бажання керівництва малих міст та ОТГ розвивати економіку територій за допомогою культурних інновацій. Ми повинні забезпечити методичний супровід та підтримку в реалізації проектів, які мають стати яскравим прикладом розвитку культурної економіки територій та презентувати всьому світу нашу культуру, залучаючи туристів відвідати країну та яскраві події.
Джерело: Децентралізація Влади.