Обрано нових молодіжних делегатів України до ООН 2023-2024
Фонд родини Богдана Гаврилишина спільно з Міністерством закордонних справ України та Міністерством молоді та спорту України обрали молодіжних делегатів України до ООН 2023-2024. Розповідаємо, як ...
Додано:
[email protected]
Фонд родини Богдана Гаврилишина спільно з Міністерством закордонних справ України та Міністерством молоді та спорту України обрали молодіжних делегатів України до ООН 2023-2024. Розповідаємо, як проходив відбір та хто представлятиме Україну на міжнародній арені цього року.
За результатами першого відбіркового туру, у якому оцінювали подані заявки та коротке відео англійською на тему «Як я залучаю молодь світу до підтримки України», було відібрано 7 півфіналістів. Ще троє учасників потрапило до півфіналу за результатами творчого завдання у соцмережах. Вони змогли активізувати свою молодіжну спільноту та залучити їх до підтримки власної кандидатури для участі у програмі.
Півфінал відбувався у два етапи: індивідуальні співбесіди з кожним із 10-ти кандидатів, за результатами яких відбіркова комісія запросила 4-ох учасників до фіналу, та кейсове завдання для вибору переможців програми.
До складу відбіркової комісії увійшли:
- Христина Гаврилишин-Батрух, Президентка Фонду родини Богдана Гаврилишина, Голова комісії;
- Маріанна Єлейко, Голова Фонду родини Богдана Гаврилишина;
- Валентин Скуратовський, директор Департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України;
- Наталія Радчук, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства молоді та спорту України;
- Денис Ганжа, молодіжний делегат України до ООН 2021-2023.
- Артур Агеєв, молодіжний делегат України до ООН 2020-2021;
- Віталій Яремчук, молодіжний делегат України до ООН 2018-2019.
За результатами цікавих інтерв’ю, обговорень та попри повітряну тривогу, комісія обрала молодіжних делегатів України до ООН 2023-2024. Ними стали:
Микола Попадюк. Вчитель суспільних дисциплін Чернівецького ліцею №10 та Директор Програми ENGin в Україні. Також Микола також є тренером, ведучим і проєктним координатором онлайн-курсів та програм, консультантом з громадянської освіти IFES, тренером Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», експертом з методики в УГСПЛ, Google Certified Trainer, амбасадором цифрової освіти, ведучим онлайн-курсу «Цифрові навички для вчителів» у межах проєкту «Дія: Цифрова освіта».
Кирило Демченко. У 2020-2021 рр. секретар Студентської Колегії Національного університету «Києво-Могилянська академія». Співзасновник та голова Виконавчої Колегії Української студентської ліги. Секретар Експертної ради студентства закладів вищої освіти. Військовослужбовець Збройних Сил України.
«Це дуже почесна місія представляти всю українську молодь, яка є і в Україні, і за кордоном, аби вона була почута, аби вона була не асимільована в тих державах, де знайшла тимчасовий прихисток. Бажаю всім, хто докладає зусиль у розвиток і відбудову України, незламного духу й нових перемог», – каже Андрій Чесноков, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції.
Цьогоріч на програму було подано 91 заявку, що вдвічі більше, ніж у 2021 році. Член відбіркової комісії, директор Департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України, Валентин Скуратовський каже: «Хотів би відзначити зацікавленість молоді широким колом питань із міжнародних відносин. Для нас як для дипломатичної служби України це дуже велика приємність. Зокрема маю відзначити зацікавленість молоді й Організацією Об’єднаних Націй, бо це один із наших форпостів, на якому ми б’ємося проти держави-агресора і проти пропаганди та злих витівок, на які йде держава-агресор, щоб виправдати свої зловісні наміри проти українського народу».
Перед молодіжними делегатами України до ООН – важливе завдання: стати сильним голосом України у світі, протидіяти пропаганді й дезінформації, яку активно поширює ворог, залучати молодь з інших країн до підтримки нашої держави.
«Ми всі відповідальні за нашу країну, за наші цінності. Ви представлятимете не лише молодь, а й весь український народ», – звернулася до нових делегатів Президентка Фонду родини Богдана Гаврилишина Христина Гаврилишин-Батрух.
___________
Інформаційна довідка:
«Молодіжний делегат України до ООН» – всеукраїнська програма, спрямована на активізацію участі молоді в міжнародній політиці та поширенні принципів відповідальності в суспільстві, а також побудову діалогу між урядом України та молоддю. Програма почала діяти 2014 року за підтримки Фонду Богдана Гаврилишина, а з 2017 року продовжується за підтримки Фонду родини Богдана Гаврилишина у співпраці з Міністерством молоді та спорту України, Міністерством закордонних справ України, ГО «Razom for Ukraine».
У 2023-2024 програма втілюється в рамках проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст програми не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.