ОБСЄ: Безпека журналістів – головна проблема сфери ЗМІ в Україні
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович 20 серпня засудила нещодавні напади на представників засобів масової інформації в різних регіонах України. «Насильство щодо журналістів має ...
Додано:
Громадський Простір
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович 20 серпня засудила нещодавні напади на представників засобів масової інформації в різних регіонах України.
«Насильство щодо журналістів має негативний вплив на суспільство в цілому, і з ним не можна миритися. Багато чого ще належить зробити, щоб розірвати коло безкарності», – заявилаМіятович. «Я закликаю українську владу оперативно і ретельно розслідувати ці напади і зробити все можливе для забезпечення безпеки журналістів».
За наявними даними, 15 серпня група невідомих осіб знищили і насильно вивезли намети на площі Незалежності в Києві, в яких знаходилася студія потокового мовлення телекомпанії «Спільно-ТВ».
Члени знімальної групи «Спільно-ТВ» Максим Прасолов і Олексій Ісаєв зазнали нападу і отримали серйозні травми. Як повідомляється, журналіст каналу «112 Україна» Юрій Бібікбув заблокований нападниками при спробі зняти інцидент. Незважаючи на те, що було порушено кримінальну справу за фактом хуліганства, за деякими повідомленнями, співробітники правоохоронних органів, які були присутні на місці злочину, були не в змозі зреагувати на цей інцидент.
В ході іншого інциденту, який стався 13 серпня в Полтаві, на журналіста газети «Іскра простих людей» Людмилу Волошину напав мер Полтави Олександр Мамай та його заступник В’ячеслав Стеценко під час висвітлення автомобільної аварії за участю Мамая. Волошина отримала травми, а її камера була пошкоджена.
«Коли міліція і високопоставлені чиновники сприяють загрозі безпеці журналістів замість захисту та надання їм допомоги, це є неприйнятною і дуже тривожною практикою», – пишеМіятович в листі від 19 серпня, адресованому українській владі.
Представник також відзначила раніші повідомлення про порушення прав журналістів та напади на ЗМІ, про які також повідомлялося в листі українській владі від 13 серпня:
– 10 серпня група осіб насильно перешкоджала роботі знімальної групи каналу «1 + 1» на площі Незалежності в Києві;
– 8 серпня група осіб перешкоджала роботі журналіста Дмитра Шинкарчука і фотожурналіста Станіслава Баранця з інформаційного агентства УНН в Міжнародному конференц-центрі «Український Дім» у Києві. Невідомі зажадали, щоб журналісти видалили записи, а після цього конфіскували їх обладнання;
– 6 серпня група осіб здійснила напад на редакцію газети «Молодь Черкащини» в Черкасах, заподіявши їй матеріальну шкоду;
– 5 серпня на журналіста сайту prestupnosti.net Радмелу Алієву напала група протестуючих під час мітингу в Одесі;
– 3 серпня журналіст новинного сайту «Погляд з Одеси» Богдан Осинський був поранений в ході зіткнень за участю співробітників правоохоронних органів в Одесі;
– 25 липня група осіб напала на офіс телеканалу «Україна 112» в Києві.
Джерело : spring96.org