Одеський Комітет виборців презентував проміжні результати атестації депутатів

6 вересня Одеська обласна організація КВУ презентувала результати моніторингу проведення прийому виборців депутатами Одеської міської та обласної ради, відвідування пленарних засідань сесій та ...

DSC_0164
Одеський Комітет виборців презентував проміжні результати атестації депутатів

6 вересня Одеська обласна організація КВУ презентувала результати моніторингу проведення прийому виборців депутатами Одеської міської та обласної ради, відвідування пленарних засідань сесій та постійних комісій:

  • · В Одеській міській раді не підтверджено проведення прийому 5 депутатами, в обласній раді – 15 депутатами.
  • · І для Одеської міської, і для обласної ради найбільш розповсюдженою є практика проведення прийому виборців (як депутатами, так і їх помічниками) не рідше одного разу на тиждень.
  • · Незначна частка депутатів, як обласної ради, так і Одеської міської ради проводить прийом виборців у вихідні дні, або у неробочий час в будні дні.
  • · І для Одеської міської ради, і для Одеської обласної ради найбільш розповсюдженою є практика проведення особистого прийому виборців один раз на місяць.
  • · Деякі депутати і в Одеській обласній, і в Одеській міській раді встановили необхідність попереднього запису для прийому виборців особисто.
  • · І для депутатів Одеської міської, і для депутатів Одеської обласної ради результати моніторингу підтвердили актуальність більшості оприлюднених депутатами даних для проведення прийому виборців.
  • · Депутати Одеської обласної ради та Одеської міської ради достатньо дисципліновано підійшли до відвідування пленарних засідань сесій. Серед депутатів Одеської обласної ради взагалі відсутні депутати, які пропустили більше половини пленарних засідань поточного скликання. В Одеській міській раді два депутата пропустили більше половини сесій.
  • · Відвідуваність депутатами засідань постійних депутатських комісій значно гірша, ніж пленарних засідань сесій. В обласній раді тільки 30% депутатського складу не пропустили жодного засідання постійних депутатських комісій (26 депутатів з 84). В Одеській міській раді таких депутатів 23% (15 депутатів з 64)
  • · Добровільно оприлюднили декларації всі депутати міської ради, що представляють Об’єднання Самопоміч та 1 депутат Блоку Петра Порошенка «Солідарність».
  • · В Одеській міській раді є депутати, які або не заявили про конфлікт інтересів та голосували, або заявили, але все одно голосували.
  • · В Одеській міській раді проміжні звіти про свою депутатську діяльність оприлюднили 12 з 64 депутатів. 

В рамках проекту «Атестація депутатів місцевих рад. Одеська область» Одеська обласна організація КВУ виконує моніторинг діяльності депутатів восьми місцевих рад Одеської області: Одеської, Ізмаїльської, Білгород-Дністровської, Подільської, Роздільнянської, Ренійської та Татарбунарської міських рад, а також Одеської обласної ради. Метою проекту є підвищення рівня обізнаності виборців про діяльність їх місцевих депутатів.

ОСНОВНІ ВИСНОВКИ МОНІТОРИНГУ

Прийом виборців

  • · З 64 депутатів Одеської міської ради VII скликання 59 заявило про роботу своїх приймалень. Відсутня інформація про роботу приймалень Леовна Нікогосяна, Василя Шкрябая, Юрія Шумахера ( всі – «Довіряй ділам»), Олександр Боровика (Блок Петра Порошенко «Солідарність») та Олексія Кисловського (Українська морська партія Сергія Ківалова).

В обласній раді з 84 депутатів скликання 75 заявили про роботу своїх приймалень. Відсутня інформація про приймальні Дмитра Чапіра («Довіряй ділам»), Родіона Абашева, Миколи Авілова, Олеся Вітрянного, Марії Гайдар, Марини Зінченко, Микити Кузькевича, Олега Кутателадзе, Юрія Маслова (всі – Блок Петра Порошенко «Солідарність»). Ще в 10 випадках перевірка проведення прийому виборців не представлялась можливою у зв’язку з відсутністю повних даних (контактів): 5 депутатів Опозиційного блоку (Володимир Осіпов, Сергій Лупашко, Віктор Бубнов, Іван Стреля, Вадим Шкарівський), 2 представника БПП «Солідарність» (Микола Сорочан, Володимир Щербина) та 3 представника партії «Відродження» (Ігор Учитель, Віталій Разумов, Іван Бойченко).

  • · В Одеській міській раді підтвердилось проведення прийому виборців стосовно 54 депутатів, а в обласній – стосовно 50 депутатів.

В Одеській міській раді, відповідно, не підтверджено проведення прийому 5 депутатами: Денис Григор’єв, Віктор Наумчак, Олена Фокіна (Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Микола Крикливий (Українська морська партія Сергія Ківалова), Андрій Кисловський («Довіряй Ділам»).

В Одеській обласній раді – 16 депутатами: Володимиром Кривошеєю, Павлом Наприєнко і Сергієм Бібом (Опозиційний блок), Дмитром Бариновим, Олегом Бабенко і Григорієм Бойко (БПП «Солідарність»), Вадимом Теплицьким, Олександром Ахмеровим, Ольгою Юрко, Володимиром Сушковим, Віталієм Харченком і Максимом Повзун (всі – Довіряй Ділам), а також Панасом Самунжи, Іваном Кюссе і Олександром Кащі (всі «Наш Край»).

У підсумку найкращим чином в Одеській міській раді організували прийом депутати, що представляють партії «Об’єднання Самопоміч», а також представляють партію «Опозиційний блок», по відношенню до всіх представників яких підтверджено факт проведення прийому виборців. В обласній раді найкращим чином ситуація з організацією та проведенням прийому виборців представлена серед депутатів ВО «Батьківщина», всі представники якої проводять прийом виборців.

Серед депутатів Одеської міської ради найбільшу кількість депутатів, щодо яких не підтверджено проведення прийому, представляють партію Блок Петра Порошенка «Солідарність» (3 з 14 депутатів). Серед депутатів обласної ради – партії Довіряй Ділам (6 з 12 депутатів) і Наш Край (3 з 8 депутатів).

  •  І для Одеської міської, і для обласної ради найбільш поширеною є практика проведення прийому виборців (як депутатами, так і їх помічниками) не рідше ніж один раз на тиждень: в Одеській міській 87% приймалень з тих, чия робота підтверджена, в обласному – 60%.

При цьому практика проведення прийому виборців раз на місяць не є поширеною ні для обласної ради, ні для Одеської міської ради

В Одеській міській раді депутатів, які проводять прийом виборців раз в місяць, 5: Світлана Осауленко і Андрій Неугодніков (Українська морська партія Сергія Ківалова), Олександр Аміци (Об’єднання «Самопоміч»), Юрій Крукй і Олександр Іваницький ( «Довіряй Ділам»).

В Одеській обласній раді таких депутатів 10: Ірина Коваліш і Володимир Чумаченко (Опозиційний блок), Анатолій Урбанський, Валентин Волканов (БПП «Солідарність»), Євгенія Абрамова і Анатолій Хмелевський (Довіряй Ділам), Олег Радковський (ВО «Батьківщина»), Ігнат Братінов і Юрій Дімчогло (Наш Край).

Ще двоє депутатів обласної ради частоту проведення прийому не визначили: Віктор Бакланов і Владислав Фінік (Опозиційний блок).

  • При цьому лише незначна частина депутатів, як обласної ради, так і Одеської міської проводить прийом виборців у вихідні дні, або в неробочий час в будні дні, що значно спрощує доступ для виборців до прийомних своїх депутатів

В Одеській міській раді таких депутатів 15 (з 54): Олег Бриндак, Володимир Кірєєв, Андрій Терновський, Олександр Шеремет (Довіряй Ділам), Едуард Стась, Тетяна Малихіна, Володимир Варещенко, Петро Іонов і Наталя Данилко (БПП «Солідарність»), Олексій Горін, Олексій Єреміца, Василь Ієремія, В’ячеслав Беженар і Дмитро Вишняков (Опозиційний блок), а також Ганна Позднякова (Об’єднання Самопоміч).

В Одеській обласній раді депутатів, які приймають у вихідні або в неробочий час ще менше: 6 з 50. Це приймальні Євгенії Абрамової, Ігоря Іоганова, Анатолія Хмелевського (Довіряй Ділам), Олексія Кобильникова (Відродження), Аркадія Губерніков (БПП «Солідарність») і Ігоря Клименка (Опозиційний блок).

  • · До проведення прийому виборців депутати можуть залучати своїх помічників, таким чином розширюючи можливості для виборців для звернення в депутатську приймальню. Однак в такому випадку, виборці, які хочуть потрапити на особистий прийом до депутата, повинні мати інформацію про графік проведення особистого прийому самим депутатом. При цьому, в будь-якому випадку, відповідно до закону, депутат зобов’язаний проводити прийом виборців не рідше одного разу на місяць.

І для Одеської міської ради, і для Одеської обласної ради найбільш поширеною є практика проведення особистого прийому виборців раз на місяць: у Одеській міській раді таких депутатів 23 з 54, а в Одеському обласному – 35 з 50.

У той же час, в Одеській міській раді значною також є частка депутатів, які особисто приймають виборців не рідше одного разу на тиждень. Таких депутатів у раді 19 з 54. Крім того, 8 депутатів ради особисто приймають виборців частіше разу на тиждень: Денис Балух, Олександр Матвєєв, Антоніна Наконечна (Довіряй Ділам), Богдан Гіганов, Оксана Гончарук, Олексій Єреміца, Віктор Новак (Опозиційний блок) і Вадим Терещук (Об’єднання Самопоміч).

В Одеській обласній раді депутатів, що приймають особисто щотижня тільки 6 з 50: Андрій Івашов і Віталій Свічинський (БПП «Солідарність»), Олексій Кобильніков і Олександр Усінов («Відродження»), Ігор Іоганов і Анатолій Садовник ( «Довіряй Ділам»).

  • · Деякі депутати і в Одеському обласному, і в Одеській міській раді встановили необхідність попереднього запису для прийому виборців особисто. Але, якщо депутати Одеської міської ради використовують таку опцію не для відбору претендентів на свій особистий прийом, а для обліку та встановлення черговості громадян (тобто відсутність попереднього запису не є причиною для відмови в особистому прийомі), то серед представників обласної ради є два депутати, які взагалі не встановили часу особистого прийому, а проводять його тільки за попереднім записом: Владислав Фінік і Віктор Бакланов (Опозиційний блок).
  • У переважній більшості випадків і для депутатів Одеської міської, і для Одеської обласної ради результати моніторингу підтвердили актуальність оприлюднених депутатами даних для проведення прийому виборців (адреса, час і контактний номер телефону). Проте, в Одеській обласній раді проблема є більш поширеною.

Так, неактуальні контактні телефони, вказані Олегом Табунщиком, Валентином Душейко, Олегом Корженко і Аллою Стояновою (ВО «Батьківщина»), а також Дмитром Барвіненком (Опозиційний блок). У Віталія Свічинського (БПП «Солідарність») відрізняється час прийому виборців.

Серед депутатів Одеської міської ради тільки у двох депутатів неактуальними опинилися адреси заявлених прийомних: Антоніна Наконечна та Олександр Матвєєв (Довіряй Ділам).

Відвідування пленарних засідань і засідань постійних депутатських комісій

  • · Депутати Одеської обласної ради та Одеської міської ради досить дисципліновано підійшли до відвідування пленарних засідань сесій.

Серед депутатів Одеської обласної ради взагалі відсутні депутати, які пропустили більше половини пленарних засідань поточного скликання. Тільки Юрій Маслов, який представляє БПП «Солідарність», пропустив рівно половину. В Одеській міській раді двоє депутатів пропустили більше половини сесій: Олександр Боровик (БПП «Солідарність») і Павло Гайдай (Об’єднання Самопоміч).

В обох радах частка тих депутатів, які не пропустили жодного пленарного засідання сесії практично однакова (майже 70%). Проте, в Одеській обласній раді більш дисциплінованими виявилися представники Блоку Петра Порошенка «Солідарність», Довіряй Ділам і «Нашого Краю», а в Одеській міській раді – Української морської партії Сергія Ківалова. В обох випадках частка депутатів зазначених партій, які відвідали всі пленарні засідання, становить 80%.

  • Відвідуваність депутатами засідань постійних депутатських комісій, в які вони входять, значно гірша, ніж пленарних засідань сесій.

В обласній раді тільки 30% депутатського складу не пропустили жодного засідання постійних депутатських комісій (26 депутатів з 84), в Одеській міській раді таких депутатів 23% (15 депутатів з 64).

Незважаючи на те, що в обласній раді незначно більше депутатів, які відвідали всі засідання комісій, тут же більше тих, хто пропустив більше половини засідань. У раді таких депутатів 7: Олександр Адзеленко, Дмитро Барвіненко, Володимир Кривошея, Сергій Лупашко, Іван Стреля (всі – Опозиційний блок), Володимир Щербина (БПП «Солідарність»), Михайло Лазаренко (ВО «Батьківщина»).

В Одеській міській раді два депутати пропустили більше половини засідань постійних комісій: Юрій Крук (Довіряй Ділам) і Павло Гайдай (Об’єднання Самопоміч).

Оприлюднення декларацій

В Одеській обласній раді жоден з депутатів добровільно декларацію про свої доходи за 2015 рік не оприлюднив. Оприлюднили декларації тільки депутати, які є чиновниками: Анатолій Урбанський є головою Одеської обласної ради, Олег Радковський – першим заступником голови, Юрій Дімчогло – заступником голови ради. Родіон Абашев є першим заступником міського голови Ізмаїла, Олесь Вітряний – глава Балтської районної державної адміністрації, Віталій Свічинський – глава Савранської районної державної адміністрації, Володимир Сушков – голова Київської районної адміністрації Одеської міської ради, а також Євгенія Абрамова – директор департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради.

В Одеській міській раді кілька депутатів декларації за 2015 все-таки оприлюднили (хоча практика ще і не отримала широкого поширення).

Добровільно оприлюднили декларації всі депутати, що представляють Об’єднання Самопоміч: Олександр Аміци, Олександр Борняков, Павло Гайдай, Ганна Позднякова та Вадим Терещук, а також Ілля Мозолєв – представляє Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Конфлікт інтересів

Нове антикорупційне законодавство пред’являє до депутатів рад усіх рівнів вимоги по неучасті в прийнятті рішень в разі конфлікту інтересів, а також публічного оголошення інформації про наявність такого.

Проте, в Одеській міській раді є депутати, які або не заявили про конфлікт інтересів і голосів али, або заявили, але все одно голосували: Олексій Кисловський (Українська морська партія С. Ківалова), Андрій Кисловський (Довіряй Ділам), Вадим Іоргачев (Довіряй Ділам).

У той же час, значна частина депутатів належним чином виконала вимоги закону, заявивши про наявність конфлікту інтересів і не взявши участь в голосуванні: Василь Шкрябай, Олег Етнарович, Андрій Терновський, Дмитро Танцюра, Валентин Гапуніч, Олександр Іваницький і знову ж, Андрій Кисловський (всі Довіряй Ділам), Тетяна Малихіна (БПП «Солідарність»), Василь Ієремія (Опозиційний блок) і знову Олексій Кисловський (Українська морська партія С. Ківалова).

В обласній раді неналежну поведінку в умовах конфлікту інтересів було зафіксовано з боку Олександра Адзеленка, що представляє Опозиційний блок.

Звітність

Закон вимагає від депутатів звітувати перед виборцями про виконану роботу хоча б раз на рік. Однак в Одеській міській раді є депутати, які надавали своїм виборцям таку інформацію вже за підсумками 100 днів роботи або півроку. Ще в минулому скликанні Одеської міської ради депутати взагалі не практикували проведення проміжних звітних заходів.

Так, проміжні звіти про свою депутатську діяльність оприлюднили 12 з 64 депутатів: Олександр Іваницький, Олег Совік, Дмитро Палпатін (всі – «Довіряй Ділам»), Володимир Варещенко, Денис Григор’єв, Олег Камінкер, Едуард Стась, Віктор Наумчак (всі – Блок Петра Порошенко «Солідарність»), Богдан Гіганов ( «Опозиційний блок»), Ганна Позднякова, Олександр Борняков, Вадим Терещук (всі – Об’єднання «Самопоміч»).

Половина депутатів (6 з 12) для оприлюднення своїх звітів обрала найбільш доступний спосіб – особисті сторінки в соціальній мережі Facebook: Дмитро Палпатін, Володимир Варещенко, Денис Григор’єв, Богдан Гіганов, Ганна Позднякова, Олександр Борняков і Вадим Терещук.

Серед депутатів обласної ради така практика не зафіксована.

Повний звіт по Одеській міській раді

Повний звіт по Одеській обласній раді

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ВІДЕО

Проект «Атестація депутатів місцевих рад. Одеська область», що здійснюється ООО ВГО КВУ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», направлено на вдосконалення діяльності новообраних депутатів 8 місцевих рад Одеської області за допомогою проведення персонального оцінювання діяльності місцевих депутатів на предмет відповідності їх діяльності параметрам відкритості, прозорості, підзвітності та доброчесності протягом першого року повноважень, а також на підвищення поінформованості виборців про діяльність їх місцевих депутатів. Позиція Міжнародного фонду «Відродження» може не співпадати з позиціями та думками, викладеними в цьому прес-релізі. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я