ОГС передали свої пропозиції до плану післявоєнного відновлення України
26 серпня експерти ЦЕДЕМ, ІСАР Єднання, УНЦПД, учасники Платформи за правові реформи для ОГС та інші представники громадянського суспільства взяли участь у презентації та обговоренні пропозицій до ...
26 серпня експерти ЦЕДЕМ, ІСАР Єднання, УНЦПД, учасники Платформи за правові реформи для ОГС та інші представники громадянського суспільства взяли участь у презентації та обговоренні пропозицій до Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України від організацій громадянського суспільства.
Представники ОГС підготували пропозиції в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”. Основою для них стали положення Карти правових реформ для ОГС та Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства України, які пріоритетно втілити в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення країни. Під час підготовки цих пропозицій використовували напрацювання експертів та експерток Платформи за правові реформи для ОГС.
Ці напрацювання вони передали Національній раді з відновлення України від наслідків війни – спеціальному органу, який створив Президент України 21 квітня своїм указом. У рамках цієї ради, 24 робочі групи розробили план заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України. Він містить пропозиції щодо пріоритетних реформ та стратегічних ініціатив, а також проєктів нормативно-правових актів, які потрібно прийняти і втілити для ефективної роботи та відновлення України у воєнний і післявоєнний періоди.
Повний їх перелік міститься за посиланням.
Серед іншого експерти організацій громадянського суспільства запропонували Національній раді ініціювати комплексну безпекову стратегію. Вона має включати модернізацію військово-промислового комплексу, захист цивільного населення, міжнародну безпеку тощо. Також слід створити відповідну робочу групу, яка працюватиме в межах Національної ради з відновлення України від наслідків війни.
Сформовані пропозиції до проєктів таких розділів Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України:
- Повернення громадян, які тимчасово переміщені, зокрема за кордон та їх інтеграції в суспільно-економічне життя держави:
- Функціонування фінансової системи, її реформування та розвитку:
- Державного управління:
- Діджиталізації:
- Молоді та спорту:
- Соціального захисту:
- Права людини:
З текстом консолідованих пропозицій від ОГС можна ознайомитися за посиланням. Цей документ був направлений до Ради Національної ради з відновлення України від наслідків війни.
Закликаємо всі Українські ОГС направити ці або свої пропозиції до 1 вересня 2022 на адресу [email protected].
Матеріал підготовлено в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, що реалізується IСАР Єднання у консорціумі з Українським центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.