Ольга Чуйко-Дурбак: «Дев’ять медзакладів України отримали гуманітарну медичну допомогу з Канади»

Ситуація у сфері охорони здоров’я України потребує уваги, зокрема – якість медичного забезпечення лікарень. На сьогодні ця проблема має дві складові: критично бракує сучасного високотехнологічного ...

29.02.16
Ольга Чуйко-Дурбак: «Дев’ять медзакладів України отримали гуманітарну медичну допомогу з Канади»

Ситуація у сфері охорони здоров’я України потребує уваги, зокрема – якість медичного забезпечення лікарень. На сьогодні ця проблема має дві складові: критично бракує сучасного високотехнологічного обладнання; держава у цій ситуації практично ніяк не спростила процедуру розмитнення медичних гуманітарних вантажів, які є фактично подарунком для країни від української діаспори, благодійних організацій або урядів інших країн, зокрема, Канади. «Те, що ми привозимо – багатофункціональні ліжка, дефібрилятори, апарати штучної вентиляції легенів, апарати штучного діалізу, рентген-приладдя, яке дозволяє виявляти осколки під час операції – справді рятує життя», – наголосила Ольга Чуйко-Дурбак, голова правління «Міжнародної асоціації підтримки України» під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Медичний гуманітарний вантаж з Канади був переданий у дев’ять медичних закладів: лікарень, госпіталів, також до військової частини, а саме:  Слов’янську міську лікарню, Северодонецьку багатопрофільну лікарню, в/ч 1736  57 бригаду,  Маріупольську міську лікарню швидкої медичної допомоги, Маловиськівську центральну районну лікарню, Вигодську міську лікарню, Долинську міську лікарню, а також столичні медзаклади –  Інститут травматології та ортопедії, Інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. Серед багатотонного гуманітарного вантажу медобладнання та медзасобів: інвалідні візки, крісла туалетні, милиці, крісла для ванни, дезинфікуючі засоби, хірургічний одяг, хірургічний інструмент, шовний матеріал, перев’язувальний матеріал, реанімаційні, (анестологічні) прилади, шприци одноразові, катетери, пристрої для ембулізації, обтуратори, інфузійні аксесуари, роллатори, спінометри, автоматичні змішувачі рідин, фіксатори,  милиці тощо.

Проблему медичного забезпечення українських лікарень доводиться вирішувати неурядовій організації, яка набагато ефективніше працює виконуючи державні функції, адже довіра іноземних країн до благодійної організації «Міжнародна асоціація підтримки України» дуже висока через успішну і прозору діяльність. «Тільки за минулий рік було отримано  та розподілено понад 1000 тонн гуманітарної допомоги, здебільшого – це дороге медобладнання на суму понад 50 млн грн. Зокрема, Канада намагається підтримати Україну як гуманітарними так і благодійними проектами. Та це не вирішить проблему забезпечення українських медзакладів у цілому» – розповіла Оля Чуйко-Дурбак. Варто відзначити, за півтори роки діяльності  благодійної організації  понад сто тридцять медзакладів країни отримали вкрай важливу гуманітарну допомогу – медобладнання та медзасоби. Серед них  – найбільший відсоток лікарень, військових госпіталів сходу України.

Донори України також поділяють точку зору, що період інтенсивної гуманітарної допомоги має бути лише тимчасовим етапом. Віктор Гетьманчук, президент Українсько-Канадської фундації зазначив: «Нещодавно завершилася вже четверта місія канадських хірургів до України. Ми намагаємось підтримати Україну, але потрібно змінювати систему.  У наших планах створення мобільної медичної допомоги, доступної для кожного. Швидкі виїздитимуть у віддалені села, жителям яких доволі складно дістатися до районних та обласних лікарень. Наразі 6 із цих автомобілів уже повністю обладнані, до червня їх доставлять в Україну. Всього планується облаштувати 16 мобільних шпиталів. Також ми плануємо  проект стажування для медперсоналу, що є дуже важливо на сьогоднішній день. У нас новий уряд і ми маємо надію, що він виділить кошти на наші проекти. Дуже важливим проектом є реабілітація.  Надіємося отримати черговий грант,щоб максимально ефективно спрямувати кошти для допомоги Україні».

На думку пана Віктора Гетьманчука та пані Олі Чуйко-Дурбак, найголовніше  завдання України – розробити стратегію розвитку медичної сфери. Гуманітарна допомога, зазначають вони,  є суттєвою допомогою але це – «гасіння пожежі»,  це тимчасове вирішення проблеми, якщо при цьому не відбуватиметься реального руху усередині країни. «Медичне приладдя – це підтримка, але не стратегія. Стратегія – це нові технології. Головне – це розвиток громад, змінити світогляд на позицію «робити те, що ми можемо самі зробити», – підкреслила Ольга Чуйко-Дурбак. На її думку, саме активна позиція громади може сприяти прискоренню змін: запитання до влади і демонстрація досягнень громадських організацій у медичній сфері спонукатиме урядовців працювати ефективніше.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Мистецтво без бар'єрів: у Тернополі людей з інвалідністю залучатимуть до громадських активностей

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади