ООН: понад 9 тис вбитих та 21 тис поранених під час війни в Україні

Сьогодні Управління Верховного Комісара ООН з прав людини оприлюднило 13-ту доповідь щодо ситуації з правами людини на сході України, яка базується на роботі Моніторингової місії ООН з дотримання ...

ООН
ООН: понад 9 тис вбитих та 21 тис поранених під час війни в Україні

Сьогодні Управління Верховного Комісара ООН з прав людини оприлюднило 13-ту доповідь щодо ситуації з правами людини на сході України, яка базується на роботі Моніторингової місії ООН з дотримання прав людини в Україні.

У період з 16 листопада 2015 по 15 лютого 2016 року було зафіксовано 78 жертв серед цивільного населення  на сході України. Втрати з початку конфлікту – більше ніж 30 000 чоловік, щонайменше 9,160 вбитих і 21 000 поранених (цифри включають в себе мирне населення, українські збройні сили, членів збройних угруповань так званих “ДНР\ЛНР”).

Доповідь ООН

В новій доповіді ООН йдеться про те, що незважаючи на зниження числа жертв серед цивільного населення за останні кілька місяців, конфлікт серйозно впливає на повсякденне життя цивільних осіб, зростає відчуття відчаю та ізоляції, що зачіпає тих, хто живе в зоні конфлікту, особливо в районах, контрольованих збройними групами.

Більше 3 мільйонів осіб, які живуть у зоні конфлікту, гостро потребують більшого захисту і підтримки, – заявив  комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль Хусейн.

Багато будинків були пошкоджені і розграбовані. Місцеві органи влади не функціонують, доступ до основних державних послуг, в кращому випадку, обмежений. Вода і продукти харчування є дорогими і їх важко придбати. Свобода пересування обмежується через наявність контрольно-пропускних пунктів.

У доповіді згадується нещодавня хвиля арештів в самопроголошеній «Донецькій народній республіці», що ще більш вплинуло на здатність людей реалізовувати свої вже й так обмежені права.

Також за даний звітний період спостерігачі ООН зафіксували заяви про порушення, вчинені українськими правоохоронними органами – в основному Службою безпеки України (СБУ). Згадуються насильницькі зникнення, довільне та ізольоване утримання під вартою, тортури і жорстоке поводження. Зейд Раад аль Хусейн закликав українську владу забезпечити оперативне і неупереджене розслідування щодо кожного порушення прав людини.

Ситуація з правами людини в анексованій Автономній Республіці Крим  як і раніше є дуже важкою. Кримськотатарські демонстранти переслідуються та заарештовуються за підозрою в приналежності до “терористичних організацій”. Занепокоєння викликають дії прокурора окупованого Криму щодо Меджлісу кримськотатарського народу.


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі