Опануйте проектний підхід для наукової кар’єри у глобальному світі
Існує думка, що сьогодні наукову кар’єру в Україні будувати дуже важко через кризу, низький рівень фінансування, відірваність від глобального наукового середовища. Так, перебуваючи всередині системі ...
Додано:
ceasc
Існує думка, що сьогодні наукову кар’єру в Україні будувати дуже важко через кризу, низький рівень фінансування, відірваність від глобального наукового середовища. Так, перебуваючи всередині системі людина підпадає під усі її обмеження, а от перевагами скористатися можуть не всі.
Проте ситуація не безвихідна. Якщо ви моніторите спеціальні сайти, то знаєте: щодня оголошуються десятки конкурсів на отримання міжнародних стипендій, грантів, участь у програмах академічної мобільності та обміну. Для українських науковців і викладачів це – блискучий шанс стартувати власний кар’єрний сценарій у глобальному науковому середовищі. Щоправда, для цього мало бути талановитим дослідником чи викладачем. Щоб упевнено користуватися цими можливостями, потрібно опанувати проектний підхід. Оскільки гранти виділяються тим аплікатам, які подали на конкурс якісно написану проектну заявку і здатні реалізувати підтриманий проект.
Випускники освітніх проектів фундації CEASC, присвячених опануванню проектного підходу, нині мають десятки підтриманих міжнародними донорами проектів. А дехто з них очолив проектні офіси у власних ВИШах і консультує як колег, так і клієнтів з інших сфер діяльності.
Сьогодні для представників академічного середовища ми маємо декілька проектів, які допоможуть швидко і ефективно перейти до діяльності у проектному підході.
- Базовий тренінг «Написання проектів. Фонди ЄС». Цей тренінг регулярно відбувається у Києві та Львові. Найближчі дати проведення – 21-22 вересня. Під час тренінгу учасники дізнаються про основні засади взаємодії з міжнародними фондами і програмами. Навчаються покроково створювати проект: від дерева проблем до цілей проекту та його бенефіціарів. Дізнаються про вимоги донорів та «підводні камені», які трапляються на шляху ініціаторів проектів. Програму тренінгу створено на основі успішного польського та українського досвіду. Тренер – Микола Смолінський, президент фундації CEASC, фахівець з євроінтеграції, консультант з написання проектів до фондів ЄС.
Детальніше про тренінг – https://www.ceasc-bw.com/products/trening-napisannya-proektiv-fondi-jes-21-22-veresnya-kijiv/
- Закордонне стажування для викладачів та науковців «Проектний офіс в структурі ВНЗ», яке пройде у Лодзі 21-25 жовтня. Стажування призначене для тих представників ВИШів, які прагнуть детально розібратися з процедурою створення ефективно діючого проектного офісу в складі університету, зрозуміти принципи фінансування його діяльності, досягнути цілей розвитку університету. У кожному європейському ВИШі працює така «кишенькова консалтингова агенція», куди можуть звернутися з проектною ідеєю студенти, викладачі і науковці.
Програма стажування передбачає 180 години лекційних та практичних занять (дистанційна та очна форми навчання). Випускники стажування отримають не лише усі відповідні сертифікати, а й рекомендаційний лист щодо отриманих в рамках проекту знань та кваліфікацій, необхідних для очолення проектного офісу ВНЗ.
Детальніше про стажування – https://www.ceasc-bw.com/products/zakordonne-stazhuvannya-dlya-naukovtsiv-21-25-zhovtnya-lodz/
- Для тих, хто вже має досвід у написанні і реалізації проектів, але прагне професійно займатися консалтингом ми створили проект «Академія проектного управління малим та середнім бізнесом SME 2027». Попри бізнес – спрямованість проекту взяти участь у ньому можуть і представники освіти. Адже логіка написання м’яких і твердих проектів однакова для усіх сфер. Слід зазначити, що випускники проекту мають високі шанси зробити кар’єру проектного менеджера, оскільки до нас постійно звертаються профільні установи з проханням порекомендувати фахівця. Університети можуть делегувати на навчання слухачів. Які потім працюватимуть у проектних офісах ВИШів.
Детальніше про проект – https://www.ceasc-bw.com/products/rejestrujtesya-na-drugij-ta-tretij-moduli-akademiji-proektnogo-upravlinnya-malim-i-serednim-biznesom-sme-2027/