Основні пріоритети розвитку територіальних громад в контексті перспектив повоєнної модернізації української економіки

Громади зараз, як ніколи раніше, стикаються з безпрецедентними викликами через повномасштабну війну. У контексті повоєнної трансформації української економіки територіальні громади відіграють ключову ...

Знімок-екрана-2024-10-15-162636
Основні пріоритети розвитку територіальних громад в контексті перспектив повоєнної модернізації української економіки

Громади зараз, як ніколи раніше, стикаються з безпрецедентними викликами через повномасштабну війну. У контексті повоєнної трансформації української економіки територіальні громади відіграють ключову роль як каталізатори економічного відродження та соціальних реформ. Основні пріоритети їхнього розвитку мають бути спрямовані на забезпечення стійкого економічного зростання, підвищення якості життя населення, залучення інвестицій і розвиток людського капіталу. Суттєвою складовою цього процесу є інтеграція сучасних технологій, інноваційних підходів до управління та розвиток локальної інфраструктури, що відповідає потребам економіки майбутнього.

15 жовтня 2024 року в онлайн форматі відбулася презентація дослідження «Основні пріоритети розвитку територіальних громад в контексті перспектив повоєнної модернізації української економіки»,  над яким працювали експерти Агенції впродовж липня-вересня  2024 року.

«Основні зусилля місцевої влади сьогодні фокусуються передусім на розв’язанні таких соціальних проблем, як допомога вразливим категоріями населення та сім’ям з дітьми, підтримка ветеранів, адаптація внутрішньо переміщених осіб тощо. Крім того, багато зусиль докладається до збереження якості надання комунальних та інших послуг, підтримки в також налагодження їх безперебійної роботи в умовах нестабільного електропостачання. Водночас такі серйозні виклики, як вичерпування кадрового потенціалу громад, деформація їх інституційного та підприємницького середовищ, погіршення інвестиційного клімату, зниження якості соціального капіталу, а також втрата частини традиційних видів економічної діяльності, часто залишаються поза увагою владних інституцій. Проте більшість із цих викликів поступово наростають, що неминуче дасть про себе знати на етапі повоєнного відновлення української економіки. Відтак, сьогодні набуває все більшої актуальності потреба в їх ґрунтовному дослідженні задля розробки дієвих інструментів нівелювання та подальшого усунення чинників їх формування та укорінення» – зазначив експерт Агенції  Віктор Борщевський.

В межах дослідження було розроблено рекомендації для центральної та регіональної влади щодо шляхів ефективної відбудови економіки на шляху до європейської інтеграції.

Ознайомитися з дослідженням можна ТУТ.

Захід проведено в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Додаткова інформація:

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (http://eap-csf.org.ua/) – це мережа з понад 150 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП). Форум громадянського суспільства Східного партнерства (https://eap-csf.eu/) – унікальна багаторівнева регіональна платформа громадянського суспільства, спрямована на просування європейської інтеграції, сприяння реформам та демократичним перетворенням у шести країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні. Будучи громадським елементом СхП, ФГС СхП намагається посилити громадянське суспільство у регіоні, підвищити рівень плюралізму у публічному дискурсі та політиці шляхом сприяння демократії участі та фундаментальних свобод. ФГС СхП – це позапартійна доброчесна неурядова організація.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

В Україні вперше випустили цикл відеоподкастів про життєпис Тараса Шевченка

Протидія гендерно зумовленому насильству: як молодь може змінити суспільство

ГО «Спілка захисту громадянських свобод» надає перукарські послуги людям у Калуському геріатричному центрі

Росія повинна виплатити компенсації за знищення культурної спадщини — Декларація Конгресу Ради Європи

У Лановецькій громаді на Тернопільщині стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу