Особливості боротьби з кіберзлочиністю в умовах воєнного стану

З метою недопущення зростання рівня кіберзлочинності Верховною радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо підвищення ефективності боротьби з ...

Додано:
polbvpd

медіа інтернет смм smm
Особливості боротьби з кіберзлочиністю в умовах воєнного стану

З метою недопущення зростання рівня кіберзлочинності Верховною радою України прийнято Закон України “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю в умовах воєнного стану”, який набув чинності 24 березня 2022 року.

Внесеними до Кримінального кодексу України змінами було посилено відповідальність за несанкціоноване втручання у роботу електронних систем залежно від їхніх наслідків. Так, з моменту набуття чинності цього Закону несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем та електронних комунікаційних мереж (надалі — кіберзлочини) карається штрафом від 17 тисяч гривень до 51 тисячі гривень або обмеженням волі до трьох років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються штрафом від 51 тисячі гривень до 119 тисяч гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо ж таке втручання призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації, то воно карається штрафом від 119 тисяч гривень до 170 тисяч гривень або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

За заподіяння шкоди, визнаної значною шкодою чи створення небезпеки тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення чи інших тяжких наслідків загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Також цим Законом передбачено покарання за кіберзлочини вчинені саме під час воєнного стану — позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Закон визначає, що злам електронних систем під час пошуку та виявлення потенційних уразливостей таких систем чи мереж, не вважається злочином (несанкціонованим втручанням в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 (на період військового часу працюємо дистанційно) або за телефоном (0532) 56-02-88. Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:
• скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням;
• у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;
• у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;
• правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.


 

Останні публікації цього розділу:

В "Дії" з'явилась комплексна онлайн-послуга е-Підприємець

Володимир-Волинська громада працює над творенням нової ветеранської політики

Розпочато сезон освітньо-наметових ФРІ-таборів для молоді

Організація стажування молоді в органах місцевого самоврядування: освітній серіал

Як працювати із зумовленими війною кризами в освіті?

«Час діяти, Україно!»: 150 переможців залучать на розвиток громад понад 40 млн грн