Освітній ініціативі “Медвин. Повстання” два роки

У січні 2019 року розпочала свою діяльність освітня ініціатива "Медвин. Повстання", покликана зберігати пам'ять про Медвинське антибільшовицьке повстання (1919-1922) на Київщині та збирати нову ...

IMG_3441
Освітній ініціативі “Медвин. Повстання” два роки

У січні 2019 року розпочала свою діяльність освітня ініціатива “Медвин. Повстання”, покликана зберігати пам’ять про Медвинське антибільшовицьке повстання (1919-1922) на Київщині та збирати нову інформацію про нього. За цей час зняли документальний фільм “Медвинське повстання”, організували мобільну виставку про цю історичну подію, вивчили чимало архівних документів, провели кілька культурних заходів, а сторінка у фейсбуці “Сторіччя Медвинського антибільшовицького повстання” набрала понад 1 000 лайків.

Одначе тут хотілося би зупинитися більше на 2020 році, щоб окреслити основні його здобутки та написати дещо про перспективу роботи. В минулому році в освітньої ініціативи з’явився сайт, що постійно поповнюється матеріалами – спогадами, статтями про Медвинське повстання, біографіями та фотографіями його учасників. Тут можна дізнатися про заплановані ініціативою заходи, а також скористатися мапою локацій Медвинського повстання, що дозволяє пройти спеціальним туристичним маршрутом, маркованим інформаційними табличками.

Медвин_велотур_4

Учасники велотуру до століття Медвинського повстання у “повстанському” – Гірчаковому лісі.

Чи не найяскравіша подія 2020 року – це велопробіг до 100-ї річниці Медвинського антибільшовицького повстання, в рамках такого відбувся також виступ кобзаря, барда Святослава Силенка.

Захід завершився таборуванням коло Гірчакового лісу – повстанської «резиденції», де базувалися після захоплення Медвина будьонівцями оборонці села. З часом хотілося б, щоб щорічні заходи у річницю повстання – 19 серпня відбувалися щорічно.

Другою знаковою подією було створення під керівництвом Українського інституту національної пам’яті і відкриття у Києві виставки «Воля України, або смерть» до сотої річниці селянських антибільшовицьких повстань.

121628477_2095129743953614_8643865458742624457_o

Фрагмент виставки “Воля України, або смерть”.

Вперше освітня ініціатива провела й акцію «Квіти пам’яті», коли напередодні сумної дати страти будьонівцями медвинського населення разом з богуславськими та медвинськими активістами провели автопробіг місцями повстання та відвідали кожну відому могилу повстанців у Медвині, а також у с. Стара Буда на Черкащині, де поховано бандуриста і одного з лідерів Медвинського повстання Антона Митяя. 

10

На могилі бандуриста Антона Митяя – ідеолога Медвинського повстання.

На початку 2020 року активісти “Медвин. Повстання” встигли записати інтерв’ю із краєзнавцем, збирачем інформації про Медвинське повстання Іваном Степанченком, який, на жаль, цього року відійшов у засвіти.

У кінці січня 2021 року освітня ініціатива оголошує літературний конкурс імені Івана Дубинця на кращий короткий прозовий твір українською мовою, де б згадувався Медвин або Медвинське повстання. Переможців буде оголошено 30 березня – у День народження Івана Дубинця.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я