Отримання статусу ВПО під час воєнного стану. Це варто знати

У теперішній тяжкий для нашої країни час за отриманням безоплатної правової допомоги звертається багато осіб, які внаслідок активних бойових дій та загрози втрати життя, під час воєнного стану ...

Додано:
tetyanavechirko

ВПО
Отримання статусу ВПО під час воєнного стану. Це варто знати

У теперішній тяжкий для нашої країни час за отриманням безоплатної правової допомоги звертається багато осіб, які внаслідок активних бойових дій та загрози втрати життя, під час воєнного стану євакуювалися до інших міст або місточків з питанням отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та отримання допомоги. Відповідей на ці питання вже надано достатньо.

Але в цій статті звертаємо увагу на те, що з 19 квітня подати заяву на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та отримання фінансової допомоги можна через додаток «Дія». Для цього його потрібно оновити. Про це повідомив у Telegram міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Тобто, статус ВПО може отримати користувач в додатку «Дія» та також допомогу: для дорослого в розмірі 2000 грн, для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень на місяць на кожного. Звертаємо увагу, що на дитину отримує допомогу хтось один: батько або мати. Надання допомоги здійснюється щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та діє до одного місяця після його припинення чи скасування на кожну ВПО, відомості про яку внесено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Виплачується допомога за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням.

Нарахування виплат здійснюється на картку єПідтримка, використовувати їх можна таким чином, як: зняття готівки, зробити переказ на іншу картку або здійснити купівлю будь-якого товару.

Одже, для отримання статусу ВПО та допомоги в застосунку потрібно здійснити наступні кроки:

Перший Крок – це передусім оновлення застосунку, знаходження в розділі «Послуги» отримання статусу ВПО.

Другий крок передбачає посилання на своє поточне місцеперебування та одноразове підтвердження геолокації для подальшого користування послугою.

Звертаємо увагу: якщо у вас є діти, то ви можете отримати цей статус для них, у такому разі свідоцтва про народження підтягуються в додаток або потрібно їх ввести самостійно вручну.

Третій крок – це вибрається картка єПідтримка, якщо потрібна фінансова допомога. Також при необхідності можна вказати, яка допомога вам потрібна (медичне обслуговування, освіта та ін.), обов’язково залиште контактні дані. Цю інформацію отримає певна категорія працівників соціального захисту та з вами зв’яжуться за наданими контактами.

Таким чином, заява вже сформована.

Увага! Обов’язково перевірте ЗАЯВУ, підтвердить ще раз достовірність ваших даних та натисніть «Надіслати».

Довідка ВПО з’явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку єПідтримка.

Послугу реалізовано Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством соціальної політики.

В умовах воєнного стану найзручніший спосіб отримати консультацію – зателефонувати за єдиним номером 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні у межах країни) або звернутися онлайн. Усі дистанційні сервіси для отримання консультацій тут: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua.

Також Ви можете звернутися до сектору Олександрівське бюро правової допомоги відділу безоплатної правової допомоги Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за телефоном: +380 66 749 54 31 або до Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за телефоном: +380 992 66 91 62.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я