Патрульним поліцейським — про виборчі правопорушення та ефективне реагування на них

5 березня 2019 року громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Юрій Чумак провів заняття, присвячене виборчим правопорушенням та ефективному реагуванню на них з боку ...

Додано:
kobzar

DSC07071
Патрульним поліцейським — про виборчі правопорушення та ефективне реагування на них

5 березня 2019 року громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Юрій Чумак провів заняття, присвячене виборчим правопорушенням та ефективному реагуванню на них з боку поліцейських, для близько 50 працівників Управління патрульної поліції в Харківській області.

Правозахисник нагадав правоохоронцям про особливості виборчого циклу під час президентських перегонів, про суб’єктів виборчого процесу та типові порушення законодавства. Працівники патрульної поліції вчилися ідентифікувати та кваліфікувати типові порушення виборчого законодавства, що підпадають під адміністративні та кримінальні правопорушення й визначати оптимальний алгоритм реагування на них.

Також громадський омбудсмен наголосив на необхідності забезпечення виборчих прав самих поліцейських, аби вони не буди позбавлені права голосу через несення служби з охорони громадського порядку на виборчих дільницях 31 березня.

Начальник Управління патрульної поліції в Харківській області Размік Оганісян, який був одним із учасників заходу, подякував Ю. Чумаку за проведене заняття та зауважив, що поліція, яка займає чітку позицію політичної незаангажованості та неупередженості, налаштована на активну роботу з протидії виборчим правопорушенням.

Зауважимо, що дана зустріч відбулася на прохання керівництва Харківської патрульної поліції – після того, як кілька його працівників взяли участь у тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», що проводився ОПОРОЮ в Харкові 21 лютого (і одним із тренерів якого виступав Юрій Чумак).

Подібні тренінги були організовані в усій Україні в рамках ініціативи Громадянської мережі ОПОРА в ході реалізації проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», що здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за допомоги від уряду Великої Британії.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я